Samsung’dan uygun fiyata amiral gemisi isteyenlere kötü haber

0

Ocak ayında Galaxy S21 serisiyle karşımıza çıkan Samsung, şimdiden S22 serisi için hazırlıklara başladı. Oldukça etkileyici ve merak uyduran bir telefon için hazırlık yapan şirket, ne yazık ki bu telefonları tıpkı ondan öncekiler gibi yüksek fiyata satacak. Neyse ki şirket uygun fiyatlı telefon isteyen kullanıcıları da düşünüyor.

Kısıtlı bir bütçeye sahip olan kullanıcılara da hitap etmek isteyen Samsung, bir süre önce FE serisini kullanıma sundu. Her yıl çıkan Galaxy modellerinin kısılmış bir versiyonu olan bu seri, malzeme kalitesi gibi konulardan ödün vererek, uygun fiyata yüksek  performans isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Ancak bu sene işler değişiyor. Güney Koreli teknoloji devi çıkış tarihini Ekim ayına erteledi.

Samsung Galaxy S21 FE Ekim ayına ertelendi

Yaşanan işlemci krizinden etkilenen şirketlerden biri olan Samsung, bu sene bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalıyor. Tedarik zincirinin aksamaması için Galaxy S21 FE serisini kurban etmek zorunda olan şirket, lansman tarihini  Ağustos ayının başından Ekim ayına ertelendiğini duyurdu. Üstelik tek kötü haber bu da değil.

Samsung Galaxy S21 Fe

Bin dolarlık telefonların her yerde olduğu bu günlerde daha uygun fiyatlı bir alternatif olan Samsung Galaxy S21 FE, yarı iletken sıkıntıları nedeniyle ertelendi. Ayrıca telefon Güney Kore veya Japonya’da piyasaya sürülmeyecek. Şirket başlangıçta sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa‘da varlık gösterecek.

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgiler, Samsung‘un üretimi tamamen durdurmayı düşündüğünü ancak FE serisinin popülaritesi nedeniyle vazgeçtiğini iddia etti. Böylelikle bir süre önce iptal haberlerini yalanlayan ertelenme haberleri de doğrulandı. İşlemci krizinin ne zaman sona ereceği ise şimdilik gizemini koruyor.

 

Cevap bırakın