Samsung’tan orta segment Exynos atağı

0

Samsung’tan orta segment atağı: Exynos 981 yongaseti gizemleriyle beraber ortaya çıktı. Yeni ve gizemli Exynos 981 hakkında tüm bilinenler haberimizde…

Samsung, üst düzey Exynos 1080 ve Exynos 2100 yongaseti çalışmalarının ardından şu günlerde orta segmente yapacağı yeni ataklarla konuşuluyor. Özellikle son dönemlerde amiral gemisi modellerinden ziyade kullanıcıların Samsung’a ait orta/orta üst segment modellere yönelmeleri, şirketin bu pazara yönelik daha fazla çalışma yapmasını da beraberinde getiriyor. Bu kapsamda Bluetooth SIG veri tabanında tespit edilen yeni bir Exynos yonga seti, Samsung’un orta segment atağının bir ön habercisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bluetooth SIG veri tabanında tespit edilen yeni yonga setinin, Exynos 981 adına sahip olduğu görülüyor. Şimdiye dek sadece Bluetooth 5.2 desteğine sahip olduğu bilinen bu yeni Exynos yonga setinin, hâlihazırda mevcut Exynos 980’in bir devamı olacağı tahmin ediliyor.

Exynos 980 yonga setleri, Samsung’un popüler modelleri olan Galaxy A51 5G ve Galaxy A71 5G modellerine güç veriyor. Bu bağlamdan hareketle, Exynos 981 yonga setinin gelecek nesil A serisi modellere hayat vermesi muhtemel görünüyor.

Enerji verimliliği tarafında iddialı

Samsung, Exynos işlemcilerini amiral gemileri başta olmak üzere üst düzey modellerinde sıklıkla tercih ediyor. Son teknolojinin yanında enerji verimliliği tarafında iddialı olan Exynos işlemcilerin, kızışan orta segment pazarında rekabetçi bir noktada olacaklarını öngörüyoruz.

Cevap bırakın