Samsung’tan Galaxy Fold açıklaması

0

Samsung, Galaxy Fold’un tüketicilerle buluşmasına dair gecikme durumuna açıklık getiren bir dizi bilgi paylaştı. İşte detaylar…

Samsung’un geçtiğimiz aylarda lanse edilen katlanabilen ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold, ekosistemde ilginç bir şaşkınlık yaratmış, inovasyon anlamındaki özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmişti. Bu kapsamda cihazın satış tarihi, net olarak açıklanmasa da ‘çok yakında’ şeklinde duyurulmuştu.

Geride kalan süreçte Samsung, Galaxy Fold’u teknoloji raflarıyla henüz tanıştırmış değil. Aynı zamanda konuya dair spekülasyonlar da artmış durumda. İşte bu bağlamda teknoloji şirketi tarafından kamuoyuna yönelik bir açıklama geldi.

Cihaz üzerinde bazı değişikliklerin yapıldığına işaret eden Samsung, beş ana sonuca ulaşıldığını kaydederek şu paylaşımda bulundu;

  • Ekranın üzerindeki koruyucu katmanın çerçevenin ötesine doğru uzatıldığı,
  • Katlanabilirliği sağlayan mekanizmanın güçlendirildiği,
  • Menteşe alt ve üst bölümlerinin koruma kapakları ile güçlendirildiği,
  • Ekranın altındaki ek metal katmanların koruma kapaklarına da dahil edildiği,
  • Menteşe ve katlama gövdesi arasındaki aralığın azaltıldığı açıklandı.

Öte yandan yazılım tarafında da değişiklikler yapılabileceği belirtildi.

Merakla beklenen katlanabilir ekranlı güncellenmiş modelin önümüzdeki Eylül ayında duyurulması ya da doğrudan satışa sunulması bekleniyor. Bilindiği gibi Eylül, her yıl ‘iPhone ayı’ olarak bilinir. Samsung, bu döneme güçlü bir farklılık getirmeyi planlıyor olabilir.
Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın