Samsung’tan bebeklere yönelik kameralar

0

babyview-monitor-100701551-large

Oldukça geniş kapsamda ürün yelpazesine sahip Samsung, çeşitli konulardaki güvenlik kamerası çözümleriyle de tanınan bir şirket. Bu alanda tanıtılan yeni seri ise çocuk ve bebeklere yönelik izleme sistemi BabyView…

Evin Bluetooth kapsamı alanını dahilinde çocuk/bebeklerin olduğu ve o sırada uzakta olunan bölgelere yerleştirilen kamera ile kullanıcıdaki izleme ekranı üzerinden kontrolü odağındaki sistem üç modelden oluşuyor: BabyView SEW-3053W, BabyView SEW-3055W ve BabyView SEW-3057W…

Tüm modeller 300 ile 110 derece arasında eğimde çalışıp HD (720p) görüntü kaydı gerçekleştiriyorlar.

Modellerden BabyView SEW-3053W giriş seviyesi özelliklere sahip; odanın içindeki görüntülerin (ses olmaksızın) ekrandan izlenebilmesini sağlıyor.

BabyView SEW-3055W ise görüntünün yanı sıra seslerin de duyulması ve uyarı bildirimleri gönderebilme şeklinde işlev gösteriyor. Tepe model olan BabyView SEW-3057W, görüntünün izlenebilmesine ek olarak odanın sıcaklık, nem gibi sağlık odağındaki bilgilerini de ebeveynlere sunuyor.

Samsung’un yeni bebek izleme sisteminin yaşam alanlarının daha yoğun kontrol altında tutulmasında etkili çözümler arasında yer alacağı kaydediliyor. Öte yandan geliştirilen ürünlerin sadece bebek ve çocuklar için değil, evdeki bakılan diğer canlıların izlenebilmesi için de kullanılabileceği belirtiliyor.

2017 başında ABD’de düzenlenen teknoloji fuarı CES 2017’de görücüye çıkan üç cihaz için satışların kısa süre içinde başlaması bekleniyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın