Samsung’tan Android Pie takvimine dair ipuçları

0

Samsung’un akıllı telefon modelleri için Android Pie güncellemesini 2019’un ilk günlerinde dağıtmaya başlayabileceği iddia ediliyor.

Samsung, akıllı telefon pazarının öncü markalarından biri ve Google tarafından geçtiğimiz aylarda final versiyonu yayınlanan en yeni Android işletim sistemi ‘Pie’ konusundaki adımları merakla bekleniyor.

Hangi Samsung modelinin Android Pie güncellemesini ne zaman alacağı sorusu hala net değil, bu yönde gelen yeni bilgiler ise bekleyişin 2019 yılının ilk aylarını bulabileceğine işaret ediyor.

Resmi bir açıklama ya da Samsung nezdinde herhangi bir yalanlama/doğrulamanın gelmediği spekülasyonlara göre Android Pie, ilgili cihazlarla Ocak 2019 itibarıyla buluşmaya başlayacak. Bu noktada 2019 son çeyreğinde Pie güncellemesinin gelebileceği yönünde iddialar da rivayet özelliğini koruyor.

Samsung cephesinde Android Pie alacak ilk modellerin ise üst segment modeller olacağı konuşuluyor.

Hareketlilik devam ediyor…

Öte yandan Samsung’un dışındaki bazı üreticilerin Android Pie güncelleme dağıtımlarına başladığı görülüyor. OnePlus, HMD Global ve Huawei gibi üreticiler, Android sürümünün son versiyonunu yayınladı.

Önde gelen diğer akıllı telefon üreticiler arasında yer alan Sony, HTC ve Motorola tarafında da bilgiler gelmeye devam ediyor, Samsung’ta ise yol haritasına dair henüz resmi açıklamaların gelmemesi dikkat çekiyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın