Samsung’tan akıllı yüzük patenti

0

Best-smart-rings

Giyilebilir teknolojilerin yükselişi devam ediyor. Temelde akıllı saat, akıllı bileklik gibi tanınmış segmentlere ilişkin ürünlerinin öne çıktığı giyilebilir teknoloji rekabetinde akıllı çoraptan, tokaya sayısız form da ya geliştiriliyor ya da hali hazırda satın alınabiliyor. Öte yandan 2015’te Apple Watch’ın 6 milyondan fazla satması, Samsung’un, Fitbit, Xiaomi gibi diğer önde gelen üreticilerin modellerinin gördüğü ilgi derken 2016 yılında da ilginç modellerle karşılaşılacağına dair işaretler geliyor. Bunlardan sonuncusu Samsung imzası taşıyor…

smart-ring-samsungKoreli teknoloji şirketi, akıllı telefon ve tablet gibi tüketici elektroniği cihazlarındaki belirli işlevlerin kontrol edilebileceği yeni bir akıllı yüzük patenti aldı. İlgili patent, ayrıca gelecekteki bir akıllı ev otomasyon sistemi için de kullanılabilir yapıda. Teknik detaylar ise sınırlı; akıllı yüzük patentine ilişkin ilk detaylar üzerindeki gömülü sensörler ile ilgili. Bir ekranı bulunmuyor, ancak modern bir tasarımla gelecek gibi görünüyor.

 Samsung’tan geleceğe yönelik yeni adımlar

Samsung’un akıllı yüzük modelini hangi isimle duyuracağı, ne zaman satışa sunacağı gibi konularda henüz bilgi bulunmuyor. 2016 yılında sürpriz bir Samsung akıllı yüzük ile karşılaşılması ise olası durumda.

Akıllı yüzükte rekabet kızışacak

Akıllı yüzük (smart ring) konusunda Samsung’un dışında Apple, Microsoft, Google gibi öncü teknoloji şirketlerinin mühendislerinin çalışmalarının devam ettiği biliniyor. Gelecekte akıllı saat, akıllı bileklik gibi ürünlere ek olarak daha fazla akıllı yüzük görebiliriz. Parmaklarınızı buna hazırlayın!

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Not: En üstteki görsel temsilidir.

Cevap bırakın