Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  VideoSamsung'dan rüzgar kadar hızlı bir taşınabilir SSD #CES 2016

  Samsung’dan rüzgar kadar hızlı bir taşınabilir SSD #CES 2016

  Samsung Electronics, ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2016’da multi-terabayt (TB) depolama kapasitesi, avuç büyüklüğündeki kompakt tasarımı ve üstün teknolojisiyle dikkat çeken birinci sınıf harici katı hal sürücüsü (SSD) Samsung Taşınabilir SSD T3’ün duyurusunu yaptı. Samsung’un tescilli Vertical NAND (V-NAND) ve SSD TurboWrite teknolojileri ile donatılan SSD T3, sahip olduğu gelişmiş performansıyla tüketicilere, içerik geliştiricilerine ve iş ile BT dünyası profesyonellerine birden çok cihaz arasında, büyük multimedya içerikleri aktarma ve depolama olanağı sunuyor.

   

  samsungt3Zengin 4K içeriğin ortaya çıkışıyla birlikte tüketiciler, birden çok cihazda daha yüksek veri aktarım hızı ile daha büyük kapasiteler ararken; harici depolama çözümlerinden de daha fazla yararlanmaya başladılar. T3, USB 3.1 arayüzü ile 450 MB/sn’ye kadar sıralı okuma ve yazdırma hızı sergiliyor. ‘Rüzgar hızındaki’ dosya aktarımıyla T3, kendine alternatif olabilecek harici HDD çözümlerinden dört kata kadar daha hızlı bir performans sunuyor.

  samsungssd2tb

  Günümüz tüketicilerinin modern ve hızlı yaşam tarzları için tasarlanan Samsung Taşınabilir SSD T3; kompaktlığı, hafifliği ve dayanıklılığıyla da dikkat çekiyor. Ortalama bir kartvizitten daha küçük olan T3, yaklaşık 50 gram ağırlığında. Bu özellikleriyle T3, kullanıcıların büyük miktarlardaki veriyi kolaylıkla her yere taşımasına imkan veriyor.

  Harici bir HDD’nin aksine hareketli parçaları olmayan T3; çarpma veya düşürmelerden kaynaklanabilecek hasar ve veri kayıplarına karşı da korumalı bir yapıya sahip. Darbe dirençli yeni bir metal kasa ve iç çerçeve içeren T3, 1.500G güce kadar dayanabiliyor ve iki metrelik bir düşüşten sonra bile kullanılabiliyor. Sürücünün entegre Thermal Guardkoruması ise, ekstrem sıcaklık ortamlarında aşırı ısınmayı engelliyor. Üç yıllık sınırlı garantisi ile T3, uzun bir hizmet ömrü için tasarlandı.

  Artırılmış ‘uyumluluk ve veri güvenliği’

  T3, en son Android akıllı telefonlar, tabletler ile Windows ve Mac işletim sistemli bilgisayarlar dâhil, USB 3.1 Type C destekli tüm cihazlarla uyumlu şekilde çalışabiliyor. Kullanıcılar, T3’den PC’ye veya PC’den T3’e veri gönderebiliyor; mobil cihazlar üzerinden T3 içeriklerine erişebiliyor ve TV’ler dâhil, geniş ekranlı cihazlar üzerinde T3’ün multimedya içeriğini görüntüleyebiliyorlar. T3, kesintisiz kullanıcı deneyimi oluşturmak için varsayılan dosya tanıma formatı olarak yaygın şekilde kullanılan exFAT dosya sisteminden yararlanıyor.

  T3, aynı zamanda parola değişikliklerini ve kalan kapasite kontrollerini destekleyen yeni tamamlayıcı Samsung Taşınabilir SSD Android mobil uygulaması ile çalışıyor. Kullanıcı tanımlı bir parola ile basit bir kurulum sürecine sahip olan T3; Windows, Mac ve Android OS işletim sistemli cihazlar genelinde en yüksek güvenlik ve koruma seviyesi için AES 256-bit donanım şifresi ile donatıldı. Böylece T3 yanlış ellere düşse bile, hiç kimse içindeki verilere erişemiyor.

  Samsung, 250GB, 500GB ve 1TB’lik geniş kapasite seçenekli serisine ek olarak sunduğu 2TB T3 SSD ile harici depolama alanındaki değişime liderlik ediyor.

   

  T3’ün Önemli Özellikleri

  Kategori Samsung Taşınabilir SSD T3
  Kapasite** 250 GB/500 GB/1 TB/2 TB
  Arayüz USB 3.1 ve USB 2.0 ile uyumludur
  Boyutlar (UxGxY) 74 x 58 x 10,5 mm
  Ağırlık 50 gram
  Transfer Hızı*** Sıralı: 450MB/saniye’ye kadar
  UASP Mod Desteği
  Şifreleme AES 256-bit donanım şifreleme
  Güvenlik Parola oluşturma (isteğe bağlı)

  Windows 7 veya daha yenisi, Mac OS 10.7 veya daha yenisi, Android KitKat (versiyon 4.4) veya daha yenisini gerektirir.

  Belgelendirme CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB
  RoHS Uyumu RoHS2
  Garanti Sınırlı 3 yıl

  * 500GB harici HDD ile yapılan kurum içi testlere göre.
  ** Fiili olarak kullanılabilen kapasite, sistem ayarlarına göre değişiklik gösterebilir. 1GB=1.000.000.000 bayt, 1TB=1.000.000.000.000 bayt

  *** Performans, ana makine yapılandırmasına ve kullanıcı sistemi ortamına göre değişiklik gösterebilir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN