Samsung’dan Galaxy Z Fold 3 için S Pen müjdesi

0

Uzun süredir katlanabilir telefonlar üstünde çalışan Samsung, yeni nesil Galaxy Z Fold 3 modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Bugüne kadarki en gelişmiş katlanabilir telefon olması beklenen Z Fold 3, önceki modellerin üzerine çeşitli iyileştirmeler ve geliştirmeler kazanacak. Bu geliştirmelerden en büyüğünün ise ekran tarafında karşımıza çıkması bekleniyor.

Bildiğiniz üzere katlanabilir telefon ekranları, özellikle ilk nesilde oldukça zayıf ve kırılgandı. Kullanıcıların basit bir bastırmasıyla ekranda kalıcı izler kalıyor ya da durduk yere katlama esasında bozulabiliyordu. Bu nedenle katlanabilir telefonlar büyük ekranlarına rağmen kalem kullanımına uygun değildi. Ancak Samsung bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor.

Samsung, Galaxy Z Fold 3 için kalem desteğine vurgu yaptı

Yıllardır Note serisiyle akıllı telefonlarında kalem desteği sunan şirket, bu yıl Note 21‘in iptal söylentileriyle kullanıcılarını hayal kırıklığını uğrattı. Ancak yapılan açıklamalar şirketin S Pen için farklı bir planı olduğunu gösteriyor. Kalemi nihayet katlanabilir telefonları uygun hale getiren Samsung, kısa süre içerisinde tanıtılacak telefonlarında bu ürüne yer verecek.

Galaxy Z Fold 3

Dün MWC‘de sunum yapan Samsung, Galaxy Watch 4 ve Tizen ile Google karışımı olan yeni One UI Watch‘ı tanıttı. Etkinliğin sonunda kısaca S Pen‘den bahseden şirket, kalemin nasıl rakipsiz kaldığından ve karışıma birçok akıllı özellik getirdiğinden bahsetti. Ayrıca kalemin yakın zamanda daha çok amiral gemisi modelinde karşımıza çıkacağının altı çizildi. Note 21 serisi iptal haberleriyle gündeme geldiği için bu Galaxy Z Fold 3 için yapılan bir vurgu olarak yorumlandı.

Katlanabilir telefonun S Pen girişine sahip olacağı yönünde daha önce de çeşitli sızıntılar ortaya çıkmıştı. Tüm bunlar bir araya geldiğinde kalem desteğinin yeni nesil Fold 3’te olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Samsung’un hassas ekran sorununu nasıl çözdüğü ise şimdilik gizemini koruyor.

Cevap bırakın