Samsung’dan Fortnite oyuncularına müjdeli haber!

0

Sevilen battleroyal oyunlarından biri olan Fortnite, geçtiğimiz haftalarda uygulama mağazalarından kaldırılmıştı. Şirket politikalarını ihlal etmesi nedeniyle hem App Strore hem de Google Play oyunun indirilmesini engellemek için, uygulamalarından kaldırdı. Bu olayın üstüne, oyunun yüklü olduğu telefonlar yüksek fiyattan satılmaya başlandı. Şimdi ise Samsung tarafından gelen bilgilere göre, Samsung telefonlarda oynanabilecek.

Samsung telefonlarda Fortnite oynanabilecek!

Yasağa rağmen oyun, Galaxy mağazası aracılığıyla Samsung telefonlarına indirilebilir. Samsung, akıllı telefon kullanıcılarının battleroyale oyununu Samsung Galaxy Store uygulamasından indirebileceklerini duyurdu. Hem de indirimler de kullanıcıları bekliyor.

Şirket, yaptığı açıklamada, Samsung Galaxy akıllı telefonların: “Galaxy Store üzerinden Epic Games’i indirerek Fortnite Mega Drop kapsamında yüzde 20’ye varan indirim ve oyun içi teklifleri alacağını” müjdeledi.

4. Sezon 2. Bölüm için 27 Ağustos tarihini işaret ediyordu ancak yaşanan sorunlardan kaynaklı olarak yeni bir paylaşım yaptı. “#FreeFortnite” etiketi ile gönderiler paylaşan Epic Games, yeni bir blog yazısında, Apple’ın oyunculara güncelleme gelmesini engellediğini, oyunun yeni sezonun yayımlandığını ancak iOS kullanıcılarının bu yeni güncellemeye ulaşamadıklarını yazdı.

Ayrıca Samsung’tan gelen bu yeni Fortnite hamlesi ise Samsung’un gerçekten de işine yarayabilir zira pek çok kişi mobil oyunlar için akıllı telefonları satın alıyor. Fortnite tutkunları için de Samsung’u tercih etmek bu noktada oldukça olası duruyor. Yine de ilerleyen günlerde konu hakkındaki gelişmeleri sizlere aktaracağız

 

Cevap bırakın