Samsung’dan eski tablet modeli için güncelleme!

0

Samsung eski model cihazları için güncelleme yayımlamaya başladı. Bu kapsamda eski telefonun ardından eski model tableti için de güncelleme yayımlanmış oldu. Hatırlatmak gerekirse Galaxy S7’ye gelen güncelleme hâlâ bu telefonu kullananları sevindirmişti. Bunun ardından şimdi de Galaxy Tab S2 modeli için güncelleme yayımlayan Samsung, eski kullanıcılarını unutmuyor.

Galaxy Tab S2 modeli için güncelleme güvenlik açıklarına odaklanıyor

Galaxy-Tab-S2-modeli-icin-guncelleme-00

Samsung’un Galaxy Tab S2 modeli 2015 yılında kullanıcılarla buluşmuş ve dikkat çekmişti. Döneminin güçlü özellikleriyle donatılan bu tablet en son Android 6.0 sürümünü almasıyla kullanıcılarının yeni güncellemelerden umudunun kesilmesine neden olmuştu. Samsung ise buna karşılılık olarak güvenlik yaması adıyla yeni bir güncelleme yayımlayarak şaşırttı.

Bu tablet şu an halen satın alabiliyorken Samsung’un, yeni bir güncelleme vermesi 5 yaşındaki cihazı dikkat çekici konuma çıkartıyor. Zira uygun fiyatlı alternatif arayanların ilgisini çekecek gibi duruyor. Cihaza gelen yeni güncellemeyi indirmek içinse; Ayarlar> Cihaz Hakkında> Sistem Güncellemeleri seçeneklerine tıklamanız gerekiyor.

Bu tarz güncellemeler neden önemli? Bunun nedene elektronik cihazların performansı her ne kadar iyi olsa da yıllar içinde pek çok uygulama yükleniyor ve bazı güvenlik açıklarından korunması için cihazların güncel kalması gerekiyor.

Cevap bırakın