Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaSamsung’a emoji tepkisi

  Samsung’a emoji tepkisi

  Ekran Resmi 2016-02-27 19.51.57Samsung, Galaxy S serisinin en yeni iki üyesini İspanya’da lanse ederken cihazlardaki emojiler, sosyal medyada adeta çığ gibi büyüyen tepkilerin nedeni oldu. Sürpriz gelişme, Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerinde önyüklü halde gelen emojilerden neredeyse tamamının beyaz ten rengine sahip olmasına dayanıyor. Kullanıcılara cilt rengi seçme imkanı tanımayan emojiler, bu yönüyle iPhone’lardakinden ayrılıyor. Ve görünüşe bakılırsa bu durum, Samsung’un başına ilginç bir konuda da olsa büyük bir dert açacak.

  Örneğin sosyal medyanın en önemli fenomenlerinden biri olan şarkıcı Miley Cyrus, gönderdiği tweet’te, ‘Samsung, polis memuru ve dansçı dışında herkesi beyaz yapmış’ derken; konuyla ilgili sayısız tweet’i de tetikledi adeta. Samsung’un en güncel akıllı telefonlarındaki emojiler konusundaki hamlesi, Apple ile sıklıkla karşılaştırılırken gelişmenin nereye varacağı merakla izleniyor.
  Ekran Resmi 2016-02-27 19.51.52Samsung nasıl bir yol izleyecek?

  Öte yandan sosyal araştırmacılar da konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyorlar. Buna göre Samsung’un emojiler konusunda daha esnek olmasının gerektiğinin altı çiziliyor. Daha fazla farklı cilt tonunda emojinin de yakın süre içinde gelecek bir güncelleme ile kullanıma sunulması gerektiği görüşü dile getiriliyor. Samsung’un bu noktada nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmese de konunun yazılımsal olarak zorlu bir süreci beraberinde getirmeyeceği ve Koreli şirketin de tepkilerin önüne geçmek adına adım atabileceği kaydediliyor.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN