Samsung Z4 tanıtıldı

0

Samsung, giriş seviyesi akıllı telefon modeli Z4’ü resmi basın bildirisiyle duyurdu. Cihaz, diğer birçok Samsung modeline göre ilginç bir farkla geliyor. İşte detaylar…

Samsung, uzun bir aradan sonra giriş seviyesi özelliklere sahip akıllı telefon duyurdu. Cihazı, diğer birçok modelden ayıran özelliği ise Android yerine Tizen işletim sistemine sahip olması…

Kore merkezli şirketin kendi geliştirdiği işletim sistemiyle birlikte sunduğu model, mütevazı özelliklerle geliyor. Tizen 3.0 versiyonunu yazılımının temelinde konumlandıran modelde ekran 4,5 inç formunda ve 480 x 800 piksel çözünürlüklü. 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 8 GB dahili depolama kapasitesi, 128 GB’a kadar microSD desteği öne çıkan özellikleri arasında. Akıllı telefonun pil kapasitesi ise 2050 mAh.

Siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği ile sunulan modelin 4G LTE, VoLTE ve VoWiFi destekleri de mevcut. Multimedya özellikleri ise 5 MP arka / 5 MP ön kamera şeklinde. 720p (HD) video kaydı yapılabiliyor.

HD ekranı, 5 MP fotoğraf, HD video kaydı özellikleri ile oldukça temel bir akıllı telefon deneyimi vaat eden modelin Tizen işletim sisteminin bilinirliğini artırmada etkili olabileceği tahmin ediliyor. Elbette sonrasında gelecek diğer Tizen modellerinin de habercisi olduğunun altını çizmek gerekli.

İlk etapta Hindistan pazarında sunulacağı kaydedilen Samsung Z4’ün sonrasında diğer ülkelerde de satışa sunulacağı belirtildi.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın