Samsung, yüksek güvenlikli ödeme teknolojisini tanıttı

0

iPhone ve Mac üzerinden ödeme yapılabilen sanal Apple Card, Face ID teknolojisi ile kullanılabiliyor. Mastercard ile anlaşma sağlayan Samsung, kullanıcıların parmak izi ile ödeme yapabileceği bir teknoloji duyurdu. Samsung’un S3B512C adını verdiği kart, güvenlik ve hız odaklı çalışıyor.

 

Samsung’dan parmak izi güvenliği için özel kart: S3B512C

Günümüzde ödeme sistemleri, güvenlik ve kolay kullanım için hızla gelişiyor. Güvenliği üst seviyeye çıkaran biyometrik tabanlı teknolojiler, kullanıcıların hacklenme ihtimalini en aza indirmeyi başarıyor.

Samsung'dan parmak izi güvenliği için özel kart: S3B512C

Biyometrik Değerlendirme Planı Özeti (BEPS) standartlarına uygun şekilde tasarlanan cihaz, EMVCo ve Ortak Kriterler Değerlendirme Güvence Düzeyi (CC EAL) 6+ sertifikasına sahip. Mastercard’ın biyometrik tabanlı ödeme kartlarıyla uyumlu olan cihaz, yüksek güvenlik önlemleriyle dikkat çekiyor.

Samsung Electronics Sistem LSI Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kenny Han, “S3B512C, bir parmak izi sensörü ve güvenli işlemciyi bir araya getirerek ödeme kartlarında fazladan bir kimlik doğrulama ve güvenlik katmanı ekliyor. S3B512C öncelikle ödeme kartları için tasarlanmıştır ancak öğrenci veya çalışan kimliği, üyelik veya bina erişimi gibi yüksek güvenlikli kimlik doğrulama gerektiren kartlarda da kullanılabilir.” dedi.

Kullanıcının biyometrik verilerini şifreli olarak depolayan sistem, güvenli işlemci ile verileri analiz edebiliyor. İlk hepsi bir arada (All-in one) güvenlik çipi olarak karşımıza çıkan cihaz, kullanıcıların PIN kodu girme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Mastercard’ın biyometrik ödeme kartlarına yönelik en son Biyometrik Değerlendirme Planı Özeti (BEPS) standartlarına uygun yeni kartın, Apple Card ile rekabet etmek için daha fazla Android cihazı ile uyumlu çalışacağı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın