Samsung yenilikçi VR projelerini MWC 2017’de sergileyecek

0

1487862186_Vuildus_MWC_2017_C_Lab

Samsung, günümüzün en önemli teknoloji trendlerinden Sanal Gerçeklik (VR) ve Zenginleştirilmiş Gerçeklik (AR) ile geniş bir deneyim yelpazesi sunan dört yenilikçi Creative Lab (C-Lab) projesini Berselona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) sergileyeceğini duyurdu.

MWC 2017’de sergilenecek dört yenilikçi proje, Samsung çalışanlarından gelen ve yenilikçi fikirleri besleyen bir girişim inkübasyonu programı olan C-Lab kapsamında ortaya çıktı. Projeler, yeni girişimlere odaklanan bir platform olan 4 Years From Now (4YFN) (Bundan 4 Yıl Sonra) kapsamında sergilenecek ve dört yıl sonra yatırımcılarla tanışma ve bağlantı kurma potansiyeline sahip olacaklar.

Sergilenecek projeler arasında; görme engelliler için akıllı destek, ekransız PC izleme gözlüğü, sanal gerçekliğe dayalı ev dekorasyonu çözümü ve 360-derece seyahat deneyimi platformu bulunuyor.

Relúmĭno

Relúmĭno, kısmen ya da tamamen görme engelli kişiler için geliştirilmiş ve Gear VR ile birlikte çalışan yepyeni bir görsel yardım uygulaması.

Monitorless

Monitorless (Ekransız), tüketicilerin akıllı telefon ve bilgisayar gibi cihazları bir ekran olmadan kullanmalarını sağlayan uzaktan kumandalı VR/AR çözümü

VuildUs

Ev iç mekan ve dekorasyon çözümü olan VuildUs (üstte), kullanıcıların yeni alacakları bir mobilyanın nasıl görüneceğini ve odaya sığıp sığmayacağını satın almadan önce gerçek zamanlı olarak görmelerini sağlıyor.

TraVRer

TraVRer, kullanıcıların seyahatlerinin öncesi ve sonrasında gerçekçi bir sanal seyahat deneyimlemelerini sağlayan 360-derece video platformu.

Cevap bırakın