Samsung yeni bir telefon devriminin peşinde!

0

Samsung akıllı telefonları için bugüne kadarki en büyük hamlelerden birini duyurdu. Şirket yeni nesil akıllı telefonlarında kullanmak üzere 512 GB hafızaya sahip Universal Flash Storage üretimine başlıyor. Bunun anlamını hepimiz az çok biliyoruz, ileride Galaxy cihazlarında Sonsuz Ekran’ın yanı sıra, sonsuz hafıza da görmeye başlayacağız.

Günümüzde akıllı telefonlarda gördüğümüz en yüksek depolama alanları 128 GB ve 256 GB olarak karşımıza çıkıyor. Yeni geliştirdiği teknoloji sayesinde, bu hafıza miktarlarını iki veya dört kata kadar arttırılabilecek.samsung

Samsung yeni bellek teknolojisini duyurdu!

İşin teknoloji ve teknik tarafında da bizleri etkileyici bir çalışma karşılıyor. Yeni 512 GB’lık bellekler, 8 adet 64 katmanlı 512GB V-NAND çekirdeğe sahipler. Bu yeni teknoloji sayesinde, böylesine geniş bir hafıza ve çekirdek normalde 256 GB’lık çekirdekler kadar yer kaplıyor.

Diğer Android üreticilerinde olduğu gibi Samsung da dahili hafızayı arttırmak için microSD kart seçeneği sunuyor. Fakat bu yeni teknoloji ile birlikte 512 GB’lık yeni hafıza, saniyede 860 MB yazma ve okuma hızına sahip olacak. Samsung’un açıkladığına göre, bu dahili hafıza microSD kartlardan 8 kata kadar daha hızlı bir veri aktarımı sağlayacak.

Şimdiyse tek merak edilen bu hafıza teknolojisinin Galaxy S9 veya Note 9 için gelip gelmeyeceği. Bekleyip, göreceğiz.

Cevap bırakın