Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSamsung yeni güvenlik çözümü GAIA'yı tanıttı

  Samsung yeni güvenlik çözümü GAIA’yı tanıttı

  1455799674_GAIA_Main

  Samsung, Tizen tabanlı Akıllı TV 2016 serisi için geliştirdiği üç katmanlı güvenlik çözümü GAIA’yı tanıttı. GAIA, tüketicilere Akıllı TV ekosisteminin hizmet, yazılım ve donanım güvenliği dâhil olmak üzere tüm alanlarında koruma sağlamayı hedefliyor.

  GAIA, tüketicilerin kişisel verilerini üç aşamada koruyor:

  İlk aşamada sahip olduğu sanal bariyer ile güvenli bir alan oluşturarak temel hizmet operasyonlarını koruyor. Güvenli Tuş Takımı ve sanal veri giriş mekanizması, tüketicilerin kredi kartı ve şifre gibi kişisel bilgilerini korumak için kullanılıyor.

  İkinci aşamada GAIA, TV ile IoT servis sunucuları arasında iletilen önemli verileri şifreliyor. Kötü amaçlı yazılımları önleyen sistemi ile Samsung Akıllı TV işletim sistemini kırabilecek ya da kilit işlevlerinde değişiklikler yapabilecek tüm yetkisiz yazılımları tespit ederek engellediği kaydediliyor.

  Üçüncü olarak ise güvenlik seviyesi donanım desteği açısından da güçlendirilen GAIA, Tizen işletim sistemini ana ve güvenlik alanı olmak üzere iki parçaya bölerek, iki bölgenin de verilerini ayrı ayrı güvence altına alıyor.
  mediamarkt tvs

  Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy konuyla ilgili açıklamasında; GAIA, Samsung kullanıcılarının cihazlarının güvenliğini ve ürünlerimizi gönül rahatlığıyla kullanmalarını sağlayacak bir güvenlik çözümü ifadelerini kullanıyor.

  Kore merkezli teknoloji şirketi, Nesneler Interneti (IoT) uzantılarının 2016 yılının merkezi olacağını öngörüyor. GAIA ile donatılmış olmanın yanı sıra, 2016 yılında çıkacak tüm Samsung SUHD TV’ler IoT aktarma merkezi teknolojisini kullanılacağı ve bu şekilde üretilen TV’ler evde IoT hizmeti kullanımı için kumanda görevini üstleneceği belirtiliyor.

  Media Markt’taki her bütçeye uygun TV alternatiflerine yakından incelemek için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN