Samsung ve Qualcomm, Galaxy S9’la ilgili görüşmelere başladı

0

07730bca54bdc35723549261dbced99deca0d767

Samsung Galaxy S8 için serüven başlıyor, milyonlarca adetlik satışa ulaşması beklenen cihaz, 2017’nin en önemli mobil cihazları arasında gösteriliyor, elbette Kore merkezli şirket için de değeri çok büyük. Öte yandan Samsung Electronics’in sadece günümüzü değil, geleceği de düşünüyor; sonraki model Galaxy S9 için planlama çalışmaları kapsamında bir dizi görüşmeye şimdiden başlanıldığı bilgisi uluslararası kamuoyunda yer buldu.

Buna göre Samsung ile Amerikan Çip üreticisi 2018’de tanıtılacak sonraki Galaxy S serisi modeli için görüşmeler yapıyor. Konu ise beklenildiği üzere cihazda yer alacak çipsetle ilgili. Detaylar bir hayli ilginç…

Koreli şirketin Samsung Galaxy S9 için Qualcomm ile görüştüğü, geliştirilecek Snapdragon 845 kodlu çipset için teknoloji markaları arasındaki temasın başladığı bildirildi. Yeni nesil 10nm çipsetlerinin üretimine başlamaya hazırlanan Samsung’un Qualcomm’la uzun yıllardır süregelen işbirliğini devam ettirmeye niyetli olduğu belirtiliyor.

Öte yandan -ilginç bir iddia olarak- Samsung’un Apple’ın işlemcilerini geliştiren donanım şirketiyle de çalışabileceği kaydediliyor.

Mevcut Snapdragon 835’in devamında 845’te daha düşük enerji tüketimi ve performans artışının öne çıkacak özellikler olacağı tahmin ediliyor.

En nihayetinde ise sonraki büyük Samsung akıllı telefonu Note serisinin devam modeli olacak. Bu sırada yeni iPhone’ların da lanse edileceğini belirtelim.

Rekabet ve potansiyel tüketicilerin ilgisini daha fazla çekecek modeller geliştirme yolunda birçok şirketin yeni modellerinin daha hızlı ve daha verimli olması bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın