Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSamsung ve Digiturk’ten 4K içerikte Türkiye’de bir ilk!

  Samsung ve Digiturk’ten 4K içerikte Türkiye’de bir ilk!

  1444036176_UHD_TV_Tüketici elektroniği şirketi Samsung ile Türkiye’de dijital televizyon yayıncılığının önde gelen markalarından Digiturk, Türkiye’de ilk defa Samsung UHD Gate by Digiturk Play servisi ile UHD (4K) içerikleri, Samsung UHD TV’ler üzerinden kullanıcılarla online olarak buluşturuyor. İki şirket arasında gerçekleştirilen iş birliği çerçevesinde Digiturk’ün içerik ve yayıncılık kalitesi ile Türkiye’de ilk defa online UHD içerik sağlayacak Samsung UHD Gate by Digiturk Play uygulaması, başka yerde bulunmayan; Samsung UHD TV sahiplerine özel yayınları izleyicilerin evlerine taşınacak.

  İZ TV tarafından hazırlanan 15 bölümlük UHD görüntü kalitesinde kaydedilen yerli belgeselin yanı sıra global stüdyolara ait UHD içerikler, Samsung UHD TV sahiplerinin TV’lerindeki akıllı arayüzde yer alıyor ve gerçek 4K içeriği her an izleyebilecek şekilde kullanıcılarla buluşuyor.

  Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Direktörü Hüseyin Erel, “Hızla yaygınlaşan UHD içeriğin kısa süre içerisinde bir dünya standardı olması bekleniyor. Samsung olarak Türkiye’de hızla artan 4K talebine, yenilikçi, yüksek kaliteli televizyonlarımız ile birlikte iş ortaklarımızla geliştirdiğimiz özel içeriklerle yanıt veriyoruz. Gerçek 4K deneyimini tüm kullanıcılara en üst seviyede yaşatmak için Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra değerli iş ortaklarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

  besiktas-fenerbahce-yi-3-2-yenmeyi-basardi

  Her hafta 1 maç 4K kalitesi ile gelecek

  Digiturk IT Genel Müdür Yardımcısı Hatice Memigüven, “…Geldiğimiz noktada , Samsung ile ortaklaşa imza attığımız bu proje çerçevesinde yine bir ilke imza atıyor; Samsung UHD TV’ler için internet üzerinden 4K içerik sağlıyoruz. Buradan bir müjdeyi paylaşmak isterim: 2016 yılının başında Lig TV’de haftada 1 maçı 4K kalitesiyle yayınlamaya başlıyoruz…” dedi.

  Samsung UHD Gate by Digiturk Play’de neler bulunuyor?

  Samsung UHD TV sahipleri Türkiye’nin ilk belgesel kanalı İZ TV’nin tamamı UHD olan 15 bölümlük belgesel kuşağını izleme şansına kavuşuyor. Aralarında İstanbul adaları, Kapadokya, Aspendos, Köprülü Kanyon, Gelidonya Feneri’nin de yer aldığı belgesellerle Türkiye’nin 15 saklı cennetini keşfetmek mümkün. Ayrıca global stüdyolara ait birbirinden kaliteli UHD içeriklere de kullanıcılar uygulama aracılığıyla ulaşabilirler.

  Samsung UHD Gate by Digiturk Play ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN