Samsung Unpacked etkinliğinde bu ürünleri tanıttı

0

Samsung Unpacked etkinliğini 11 Ağustos tarihinde gerçekleştirdi. Marka birçok yeni telefon, ve akıllı saat modelini bu etkinlikte tanıttı.

Samsung’un düzenli olarak yaptığı etkinliklerden biri olan Unpacked, 11 Ağustos 2021 tarihinde internet üzerinden gerçekleştirildi. Etkinlik öncesinde birçok sızıntı gerçekleştiği için tanıtılacak ürünler konusunda fazla bir sürpriz beklenmiyordu. Beklentiler doğru çıktı ve Unpacked etkinliğinde Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 katlanabilir akıllı telefonlarıyla, Galaxy Buds 2 kablosuz kulaklık ve Galaxy Watch 4 akıllı saati duyurdu.

Samsung Unpacked etkinliğinde bu ürünleri tanıttı

Samsung Galaxy Z Fold 3

Etkinliğin en çok beklenen modeli markanın yeni katlanabilir telefonu Samsung Galaxy Z Fold 3 idi. Ortadan ikiye katlanarak kullanılan cep telefonunun en önemli yeniliği ise ekran altı kamera teknolojisi oldu. Bu modelde telefonun ön kamerası ekranın altına gizlenmiş durumda.

Ana ekranı 7.6 inçlik QXGA olan telefonda Dinamik AMOLED teknolojisi kullanılıyor. 120 Hz uyarlanabilir ekran yenileme hızı bulunan telefonun ekranı 2208 x 1768 piksel çözünürlük sunuyor. Telefonun küçük olan dış ekranı ise 6.2 inç boyutunda ve 2268 x 832 piksel çözünürlük sunan yine Dinamik AMOLED bir ekran.

12 GB RAM ve 256 ya da 512 GB depolama alanı seçenekleri sunan yeni telefon modelinde ön kameralardan biri ekranın altında ve 4 MP çözünürlük sunuyor. İkinci ön kamera ise 10 MP çözünürlük sunuyor. Arka kameralar ise 12 MP ultra geniş açı, 12 MP ana ve 12 MP telefoto olmak üzere üçlü bir kamera teknolojisi ile geliyor. Android 11 işletim sistemi ile gelen bu telefonda 4400 mAh pil yer alıyor.

Samsung Unpacked etkinliğinde bu ürünleri tanıttı

Samsung Galaxy Z Flip 3

Bu model ise eskiden istiridye kapaklı olarak tanımlanan ortadan açılan bir telefon. Katlanabilir ekranlı modelin dış ekranı 1.9 inçlik 260 x 512 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED olduğu açıklandı. Ana ekran ise 6.7 inç büyüklüğünde ve Dinamik AMOLED teknolojisi kullanıyor.

Telefonun ön kamerası 10 MP çözünürlük sunarken ana kamera 12 MP ve 12 MP ultra geniş açı olmak üzere dual modülle geliyor. Unpacked etkinliğinde tanıtılan bu modelin 8 GB RAM ve 128 / 256 GB depolama alanı seçeneklerine sahip olduğunu da belirtelim.

Samsung Galaxy Buds 2

Markanın kablosuz kulaklık modeli de güncellendi ve yenilendi. İki yönlü hoparlöre sahip olan kulaklık, ANC özelliği ile beraber geliyor. Kutusu ile beraber 20 saate kadar kullanım imkanı sunan kulaklığın IPX7 standartlarında dış etkenlere dayanıklı olduğu açıklandı.

Samsung Galaxy Watch 4

Markanın tanıttığı bir diğer ürün ise akıllı saat oldu. Samsung Galaxy Watch 4’ün biri 40, diğeri 44 mm olmak üzere iki farklı sürümü bulunuyor. 44 mm boyutundaki sürümün ekranı 1.36 inç. Uyku takibi, SPO2 takibi, Kalp ritmi takibi gibi özellikleri bulunan saatte 1.5 GB RAM ve 16 GB depolama alanı var.

IP68 standartlarında dış etkenlere dayanıklı olan akıllı saatin NFC ve GPS gibi özellikleri bulunuyor.

 

 

Cevap bırakın