Samsung’un yeni katlanabilir telefonu nasıl olacak?

0

Samsung, uzun yıllar boyunca katlanabilir telefon çıkartmayla ilgili iddialar ile gündeme geldi. Bu iddialar gerçekleşti ve artık katlanabilir telefon serisinin 3. yılına giriş yapıyoruz. Peki Samsung geride bıraktığımız 2 yıl içerisinde nasıl bir deneyim elde etti, yeni nesil katlanabilir telefon Galaxy Z Fold 3 nasıl olacak?

Katlanabilir telefonun geleceği nasıl olacak?

Samsung’un Galaxy Z Fold 3 modeli henüz ortaya çıkmadı ancak bazı sızıntılar telefon hakkında bizlere bilgi vermeye başladı. Samsung 360 derece dönebilen menteşe sistemini akıllı telefonlarında kullanabilmek için bir patent başvurusunu geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Bu patent, yetiştirilebilirse yeni nesil Galaxy Z Fold için kullanılabilir. Bu patentin gerçek hayata katılması ile beraber, telefon her iki yöne de katlanabilecek ve bu da kullanıcı deneyimini artıracak.

Katlanabilir telefonda en çok eleştirilen noktalardan bir tanesi de kalın ekranlardı. Ekranın kalın olması, ekranda iz kalması ve hassasiyet gibi konularda sıkça eleştirildi. Şimdi ise ince bir ekran ve aktif elektrostatik teknolojisinin bu sorunları çözebileceği düşünülüyor. Aktif elektrostatik çözüm teknolojisi S-Pen gibi aksesuarların daha hassas ve kararlı çalışmasını da sağlayacak. Bununla beraber, katlanabilir telefonlarda da S-Pen kullanımı artabilir.

En yeni Galaxy Z Fold,  2021’in üçüncü çeyreğinde karşımıza çıkabilir. Covid-19’dan dolayı bir gecikmenin yaşanması gibi bir durum ise şu anda gözükmüyor.

Cevap bırakın