Samsung’un Galaxy A serisi rekora koşuyor!

0

Samsung geçtiğimiz yıllara kadar sadece orta seviye cihazlardan oluşan Galaxy A serisi baştan aşağı yeniledi. Ekrandan parmak izi okuyucuya sahip olan, ekrana gömülü kamerası bulunan telefonlardan oluşan Galaxy A serisi adeta amiral gemi modelleri ile orta segment arasında bir köprü görevi görmeye başladı.

Galaxy A serisi yoğun ilgi görüyor!

Ülkemizde de yoğun ilgi gören Galaxy A serisi akıllı telefonlar özellikle Hindistan ve Çin gibi ülkelerde yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Hatta büyük oranda her iki ülkede yaşayan tüketicileri göz önünde bulundurarak tasarlandığı iddia edilen telefonlar 40 gün gibi bir süre içerisinde iki milyondan fazla sattı.

Samsung Galaxy A40 özellikleri ortaya çıktı!

Samsung Hindistan’ın Pazarlama Direktörü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Ranjivjit Singh, 1 Mart’tan bu yana ülke içerisinde 2 milyondan fazla Galaxy A serisi cihaz sevkiyatının gerçekleştirildiği belirtti. Kısa sürede elde edilen bu başarı Singh tarafından rekor olarak tanımlanırken, 500 milyon dolar ciro elde edildiği belirtiliyor.

Samsung’un hedefi ise yıl sonuna kadar A serisi ile 4 milyar dolarlık bir ciroya ulaşmak. Satış rakamları şirketin hedefine ulaşabileceğini şimdiden gözler önüne seriyor. Hali hazırda satışta olan en güncel modeller olan Galaxy A10, Galaxy A30 ve Galaxy A50. Bu modellerin çentikli ekrana, oldukça iyi kameralara ve geniş bir depolama alanına sahip olması kullanıcıların beğenisini kazanıyor. A30’da çift, A50’de ise üç arka kamera yer alıyor.

Cevap bırakın