Samsung’un en güçlü telefonu nasıl olacak?

0

Samsung 11 Şubat’ta en yeni telefon modellerini tüm dünyaya tanıtacak. Galaxy S10 serisinin bir üst modeli olacak olan yeni seri, beklendiği gibi S11 serisi olarak değil S20 serisi olarak anılacak. Peki Galaxy S20 özellikleri nasıl olacak? Gelin, şu ana kadar sızan ve Galaxy S20 modelinin en önemli modeli olacak olan Galaxy S20 Ultra hakkındaki özelliklere yakından bakalım.

En önemli Galaxy S20 Ultra özellikleri

En yeni model  Dynamic AMOLED Display ile karşımıza çıkacak. Uzun yıllardır ekran konusunda iddialı olan hatta rakiplerine dahi ekran paneli üreten Samsung, bu yıl da iddialı olacak. Ekran tarafında en merak edilen diğer konu ise bu modelde çentik nasıl olacak sorusuydu. Şu ana kadar belli olan özelliklere göre ekranda Infinity-O çentik tasarımını göreceğiz.

İşlemci tarafında Samsung’un ülkemizde Exynos 990 işlemcisini kullanması muhtemel. Bu işlemci, Apple’ın A13 Bionic işlemcisi dahil tüm üst düzey mobil işlemcilerin rakibi olacak.

Samsung, kamera tarafında da farklı özellikler sunmaya hazırlanıyor. Samsung’un yeni amiral gemisinin, 108 Megapiksel çözünürlüğünde bir ana kameraya sahip olması bekleniyor. Bu ana kamera 8K video çekimleri yapabilmenin yanında diğer kameralarında yardımı ile beraber 100 kata kadar yakınlaştırma yapabilecek. Ön tarafta ise 4K 60 FPS video kaydı yapabilen, 40 Megapiksel çözünürlüğünde bir ön kamera bizleri bekliyor olacak.

Samsung’un uzun zamandır telefonlarında kullanmadığı bir batarya boyutu olan 5.000 mAh batarya boyutunu da Galaxy S20 Ultra ile beraber görebileceğiz. Bu özelliğin de, kullanıcılar tarafından oldukça sevilecek bir özellik olduğunu belirtelim.

Cevap bırakın