Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSamsung The Frame TV Keith Haring koleksiyonunu sanatseverlerle buluşturuyor

  Samsung The Frame TV Keith Haring koleksiyonunu sanatseverlerle buluşturuyor

  Samsung Electronics, Keith Haring’in ikonik eserlerini The Frame TV serisinde sunarak kullanıcılara evlerinde sanat dolu bir deneyim sağlıyor.

  TV sektörünün lider markalarından Samsung Electronics, Keith Haring’in ünlü eserlerinden oluşan yeni bir koleksiyonun Samsung Art Store’da yer aldığını duyurdu. Efsanevi sanatçının 20. yüzyılın en önemli eserleri arasında gösterilen 12 eserinin yer aldığı koleksiyon, Samsung The Frame TV’ler sayesinde Haring’in kalıcı mirasını dünyanın dört bir yanındaki evlere taşıyor.

  Çağdaş sanatçının gücünü ve enerjisini Samsung Art Store’a getirmekten heyecan duyduklarını belirten Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi Başkan Yardımcısı Seline Sangsook Han, “Keith Haring dünya çapında kabul gören bir görsel dil yarattı ve biz de onun eserlerini büyük bir mutlulukla küresel izleyicilerimize dijital platformumuz aracılığıyla sunuyoruz. Böylece kullanıcılar, bu eserlerin keyfini evlerinde çıkarabilecekler” dedi. 

  Döneminin en ünlü genç sanatçılarından Keith Haring, 1980’lerde New York sokak kültürünün önemli bir temsilcisiydi. Şehri karakterize eden sokak sanatından ilham alan Haring, çalışmalarını dünyanın dört bir yanındaki galeri ve müzelerde sergiledi. Eserler, The Frame model televizyonların 16:9 ekran oranına göre optimize edildi

  Samsung Art Store kullanıcıları artık, “Radiant Baby”, “Retrospect” ve “Untitled (Dans Eden Köpekler)” gibi eserleri görüntüleyebilecek. Özenle seçilen bu eserler, The Frame model televizyonların 16:9 ekran oranına göre optimize edildi.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN