Samsung telefonlar için şaşırtıcı karar!

0

Bildiğiniz gibi Samsung hem giriş seviyesi bazı akıllı telefonları hem akıllı saat modelleri hem de akıllı televizyonlarında Tizen OS kullanıyor. Firmanın birçok üründe kullandığı bu özel işletim sistemi için kritik bir dönem yaşanıyor.

Samsung telefonlarda artık Tizen OS kullanmayacak

Samsung Tizen işletim sistemiyle ilgili önemli bir gelişme 2019 yılında bizleri bekliyor. Tizen işletim sistemi, Linux tabanlı yapısıyla hem az sistem kaynağı tüketen hem de hızlı çalışan bir işletim sistemi. Fakat Android kadar uygulama desteğinin olmaması, özellikle akıllı telefon ve tablet tarafında Tizen işletim sisteminin çok da tercih edilmemesine sebep oldu.

Akıllı televizyonlar ve Gear akıllı saatlerinde Tizen işletim sistemi başarılı bir şekilde kullanılmaya devam ediyor fakat akıllı telefonlarda Samsung, Tizen kullanımını rafa kaldıracak gibi gözüküyor.

Gelen bilgilere göre Samsung, Tizen işletim sistemini kullanan akıllı telefon denemelerini bir daha yapmayacak. Tizen işletim sistemi IOT odaklı akıllı ev ürünlerinde yer alacak.

Akıllı televizyonlarla beraber akıllı buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi pek çok ağa bağlanabilen ve birbirleriyle iletişimde olan cihazda Tizen kullanımını görmeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın