Samsung teknolojinin geleceğini resmetti

0

1484549114_FamilyHub_GearS3_

ABD’de düzenlenen teknoloji fuarı, Consumer Electronics Show (CES) 2017’de Open Connectivity Foundation (OCF) işbirliğiyle kurulan Nesnelerin İnterneti (IoT) demo alanında Samsung Electronics, Akıllı Ev sistemleri özelinde sunduğu yenilikçi çözüm ve teknolojilerle geleceği resmederek büyük ilgi topladı. Geleceğin dünyasına nasıl yön verildiği ortaya konuldu.

“Her Şey Bağlantılıdır” temasının işlendiği Nesnelerin İnterneti demo alanı, bu teknoloji sayesinde cihazların nasıl çalışabildiklerini gösterdi. Akıllı Ev sistemleri alanında sunulan çözüm ve teknolojilerin yer aldığı demo alanında, birleşik bir Nesnelerin İnterneti platformunun kullanıcılara, geliştiricilere ve imalatçılara sağlayabileceği faydalar gösterildi.

Nesnelerin İnterneti çözümlerinin ev yaşamını nasıl farklılaşacağı değişik senaryolar ile anlatıldı. Samsung’un sergilediği “Eve Geliş” modu futuristik bir yaşamın çok yakın olduğunun ipuçlarını verdi. Gear S3 akıllı saatindeki tek bir tuşa basarak aktif olan “Eve geliş” modunu sayesinde, ev sahibi kendisini oda ısısı ayarlanmış, favori TV kanalı açılmış, otomatik elektrik süpürgesi tarafından halıları temizlenmiş bir ideal ev ortamında buluyor.

Samsung’un sergilediği bir diğer çözüm ise ev ile otomobilin birbirlerine bağlanarak kontrol edilmesi oldu. Örnek olması açısından, ilk önce demo alanına park edilen aracın iç ısısı, akıllı saat kullanılarak ayarlandı. Samsung yetkilileri daha sonra aracın içinden, evde bulunan Family Hub 2.0 buzdolabının nasıl kontrol edildiğini gösterdiler.

Las Vegas’taki bu sergi ile 2017’de IoT alanında önemli mesafeler katedeceğinin de ipuçları verildi.

Cevap bırakın