Samsung “sürdürülebilir inovasyon” yaklaşımı ile ev aletleri daha çevreci

0

“Sürdürülebilir inovasyon” yaklaşımıyla daha verimli, az enerji harcayan ve çevreye saygılı ürünler üretme konusundaki kararlığını sürdüren Samsung, 2022’de çevreye duyarlı ürün inovasyonlarından atıkları azaltan sürdürülebilir ambalajlara kadar birçok yeni girişimi devreye alacağını duyurdu.

Samsung, 2022 yılında çevreye daha duyarlı ev aletlerinin geliştirilmesini hızlandırmak amacıyla attığı yeni sürdürülebilirlik adımlarını duyurdu. Şirket, bu yeni önlemlerle günlük hayatta kullanılan yenilikçi ürün ve hizmetler aracılığıyla çevre sorunlarına çözüm getirmeye devam ediyor.

Samsung, son olarak duyurduğu işbirliği kapsamında ABD’li giyim markası Patagonia ile birlikte çalışacak. CES 2022 etkinliğinde duyurusu yapılan bu işbirliğiyle şirket, mikroplastik sorununa ve bu sorunun okyanuslar üzerindeki etkisine yönelik geliştirdiği çözümler aracılığıyla çevresel sürdürülebilirliğe katkı sunacak. Üretimde gezegene verilen zararı azaltan yenilikçi malzemeler kullanan bir giyim markası olan Patagonia; ürün testi, araştırma paylaşımı ve Ocean Wise adlı sivil toplum kuruluşunun tanıtılması gibi birçok alanda Samsung’a destek sunmaya devam ediyor. Samsung ayrıca, mikroplastiklerin olumsuz etkilerinin üstesinden gelmeye yardımcı olmak üzere tasarlanmış özellikler üzerine araştırmalar yapıyor.

Öte yandan Samsung’un Bespoke Su Arıtma Sistemi, mikroplastikler de dâhil olmak üzere 0,5 ila 1 mikrometrelik mikro partikülleri filtreleme özelliğiyle, ABD’li NSF International’ın onayını aldı. Samsung bu sertifikayı alan ilk su arıtma cihazı üreticilerinden biri oldu.

Daha çevreci enerji kullanımı 

Samsung, enerjinin verimli kullanımına katkıda bulunmak ve sürdürülebilir yaşamı desteklemek amacıyla, SmartThings Energy kapsamında ‘Zero Energy Ev’ entegrasyonu özelliğini geliştirmek üzere Q CELLS ile işbirliği yaptı. Bu özellik, kullanıcıların enerjide kendi kendilerine yeterli hale gelmelerine yardımcı olmak amacıyla güneş panellerinden ve enerji depolama sistemlerinden üretim ve depolama verileri sağlıyor.SmartThings Energy, tüketicilerin bağlı cihazlarının güç kullanımını izleyerek onlara kullanım modellerine göre enerji tasarrufu yöntemleri öneriyor.

Cevap bırakın