Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımSamsung, Snapdragon 820 testlerine ağırlık veriyor

  Samsung, Snapdragon 820 testlerine ağırlık veriyor

  snapdragon-815

  Samsung; üst seviye modellerinde, 2015 yılında Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisi yerine kendi geliştirdiği Exynos 7420 işlemcisini kullanmayı tercih etti. Ancak bu durum, Koreli şirketin Qualcomm işlemcilerine asla geri dönmeyeceği anlamına gelmiyor. Hatta otoritelerce geri dönebileceğine dair emarelerin oldukça kuvvetli olduğu ifade ediliyor.

  Samsung’un Galaxy S7 modelinde Qualcomm 820 işlemcisine yer verebileceği iddia ediliyor. Hatta bu yönde testlerin yoğun bir şekilde devam ettiği belirtiliyor. Samsung, 2016 yılındaki iddialı akıllı telefonunda kendi işlemcisi yerine Qualcomm’u düşünüyor olabilir.

  Mevcut durumun, bir tür karar aşaması ile ilgili olduğu konuşuluyor; Samsung, kendi işlemcisi ile Qualcomm’un işlemcisi arasında tercih yapmak için testler yürütüyor.

  Qualcomm-Snapdragon-2015-stark-insider

  En nihayetinde ise Samsung, kendi işlemcisi yerine 2016 yılındaki amiral gemisi modellerinde Qualcomm imzasını taşıyan Snapdragon 820’ye yer verebilir. Bu bir açmazdan ziyade, şirketin en iyisini kullanmaya yönelik amacı ile ilişkili görünüyor.

  64 mimarili Snapdragon 820’nin tamamlayıcısı Adreno 530 GPU. 14nm’li işlemci yapısı; LP-DDR4 RAM, Snapdragon 810’dan yüzde 35 daha iyi performans, 4K 60fps kodlama/kod çözme, UFS, eMMS 5.1, LTE 10 gibi özellikleri ile oldukça iddialı bir teknoloji tablosu çiziyor. Samsung’un bu nedenle 2016 yılı için Qualcomm’a yönelmeyi planlıyor olabileceğini belirtelim.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN