İddia: Samsung Smart TV’ler için yeni Tizen versiyonu yolda

0

samsung-tizen-logoSamsung’un Smart TV modelleri ülkemizde yoğun ilgi görüyor. Media Markt’ta en çok satan modeller arasında oldukları da dikkatlerden kaçmıyor. Ürünlerde kullanılan işletim sistemi Tizen’in gelecek versiyonu ise merakla bekleniyor. İşte bu noktada yeni bir bilgi ortaya çıktı. Haberin devamında görebileceğiniz yayınlanan bir video, Samsung Smart TV’ler için yeni Tizen versiyonuna işaret etti.

Ocak ayında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek teknoloji fuarı CES 2017 kapsamında duyurulabileceği kaydedilen versiyonun detayları günyüzüne çıktı.

Hızlı işleyişi ile öne çıkan sonraki ‘olası’ Tizen işletim sistemi, favori içerik ve uygulamaların da dolaşım çubuğunda sabitlenebilmesi gibi bir dizi kullanıcı dostu yeniliği sunacak gibi görünüyor. Ayrıca kısayolların sıralaması değiştirilebiliyor.

Yeni navigasyon paneli

Tizen’in sonraki versiyonu, yine kesin olmayan bir detay olarak yeni navigasyon paneliyle geliyor. Burada da yeni ikonlar ve kullanıcı dostu öğelerin olduğu görülüyor. Yine buradaki konumlandırmaların dolaşım çubuğundaki gibi değiştirilebilmesi bir diğer detay durumunda.

Çoklu görev yetenekleri

Samsung Smart TV’lerin kullanım şekline pozitif katkılar sağlaması beklenen yeni sürümde ayrıca çoklu görev yeteneklerinin olması bekleniyor. Videoda da görülebilen bu özellik sayesinde ekranda örneğin video görüntüsünün yanında pencere içinde uygulamalar görülebiliyor.

Daha fazla detay için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Son bir not olarak bilgiler ve videonun Samsung tarafından henüz doğrulanmadığını ve herhangi bir açıklamanın da gelmediğini belirtelim.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın