Samsung, sanal RAM özelliğini kullanıma sundu: İşte ilk alan model!

0

Android telefon üreticileri, son yıllarda cihazların yükünü almak için sanal RAM özelliğini piyasaya sürdüler. Halihazırda pek çok modelde olan bu yenilik, dahili hafızadan aldığı belirli miktarda belleği, RAM olarak dönüştürüyor ve performansın biraz daha artmasına olanak tanıyor.

Şu anda sanal RAM özelliği, Xiaomi, Vivo, Realme gibi üreticiler tarafından kullanılırken, yakın zamanda buna Samsung’da dahil oldu. Koreli üretici A52s 5G için yayınladığı son güncellemede sanal RAM özelliğini ilk kez piyasaya sürdü.

Samsung, sanal RAM özelliği piyasaya sürdü

Akıllı telefon üreticilerinin bazıları, sanal RAM özelliğini farklı isimler ile cihazlarına getirdi. Samsung ise, yakın zamanda A52s 5G içi yayınladığı güncellemeyle bunu RAM Plus ismiyle kullanıma sundu.

an güncelleme, A528BXXU1AUH9 yapı numarasına sahip ve beraberinde RAM Plus işlevini de getiriyor. Güncelleme ilk olarak Hintli kullanıcılara ulaşırken, birkaç gün içinde diğer pazardaki modellere de ulaşacaktır. 

Samsung’un RAM Plus işlevi, telefonda artıdan 4 GB RAM yaratmaya olanak tanıyor. Bu sayede zorlu oyun ve yoğun uygulama kullanımlarında da cihazın performansı biraz da ola artıyor.

Sizler de Galaxy A52s 5G modeline sahipseniz, Ayarlar » Yazılım güncellemesine giderek yeni sürümü cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Ayrıca Samsung’un resmi sitesinden dosyayı indirip güncellemeyi manuel olarak da kurabilirsiniz.

Cevap bırakın