Samsung S21 ailesi için pil özellikleri ortaya çıktı!

0

Samsung tarafından Note 20 ve Z Fold 2’nin piyasaya çıkmasından sonra şimdi de gözler yeni S21 ailesine çevrildi. Yeni akıllı telefon modelleri için yavaş yavaş özellikler sızdırılmaya başlandı. Samsung S21 ailesi için batarya özellikleri sızdırıldı!

Samsung S21 ailesinde ne kadar batarya olacak?

Samsung Galaxy S21 ailesi gelecek yılın şubat ayında çıkması bekleniyor yani daha çok var ancak telefon hakkında yavaş yavaş detaylar gelmeye başladı. Daha önce kamera tarafında ToF sensörünün olmayacağı ile gündeme gelen S21 ailesi, şimdi de pil kapasitesi tarafında detaylar kazanıyor. Galaxy S21 ve S21 Plus’ın pil kapasiteleri, 3C sertifikasyon sitesinde ortaya çıktı.

Sertifika belgeleri, Galaxy S21 ve S21 Plus modellerinin pil kapasitelerini ve model numaralarını ortaya koyuyor. SM-G991 model numarasına sahip S21, 3.880 mAh batarya ile, SM-G996 olan S21 Plus ise 4.660 mAh ile karşımıza çıkıyor.

Bu paylaşımda ilginç bir şekilde pillerin Samsung tarafından üretilmeyeceğini ortaya koyuyor. Telefonların batarya tarafında ise karşımıza Çin merkezli Ningde Amperex şirketi çıkıyor. Galaxy S20 serisindeki sorunları ve pürüzleri Galaxy S21 serisinde görmeceğiz zira sorunlar ortadan kaldırmayı hedefleyen Samsung, yeni amiral gemisi telefonlarını daha uygun fiyata da satacak deniyor.

Galaxy S21 hakkında bir diğer iddia ise Exynos 1000 işlemcisinden güç alacak olması. Bir diğer iddia ise telefonda 3D Sonic Max parmak izi okuyucu sensörünün yer alacak olması. Haberin başında da belirttiğimiz gibi S21 serisinin kamera tarafında da ToF kameranın pek çok kişi tarafından kullanılmaması sebebiyle yeni telefonlarına bu sensörü eklemeyeceği konuşuluyor.

Cevap bırakın