Samsung robot teknolojili ürün ve hizmetlerini yeni bir seviyeye taşıyor

0

Samsung, sunduğu teknolojileri daha ileri götürmek amacıyla dünyanın farklı yerlerinde bulunan yedi ayrı Yapay Zekâ Araştırma Merkezini kullanarak, uzun zamandır yapay zekâ ve robot teknolojilerine öncülük ediyor.

Yapay zekayı ürünlerine entegre eden Samsung, su ve deterjan kullanımını ve yıkama döngülerini optimize edebilen çamaşır makinelerinden, HD içerikleri mükemmel 8K çözünürlüğe ulaştıran Quantum Yapay Zeka İşlemci kullanan televizyonlara uzanan yepyeni ev deneyimleri geliştiriyor. Bu kapsamda son dönemin en çarpıcı yenilikleri ise şirketin robot teknolojilerinde görüldü. Samsung Bot Care ve Samsung Bot Handy, inovasyonda çıtayı yukarı taşıdı…

Samsung Bot Care

Samsung’un genişlemeye devam eden robot teknolojili ürün ve hizmetler serisindeki son gelişme, Samsung Bot Care, alışkanlıklarınızı tanımak ve bunlara yanıt verebilmek üzere yapay zekâ teknolojisini kullanmak üzere tasarlandı. Bu ürün, hayatınızdaki detayları kolayca halletmenizi sağlayabilecek bir asistan ve yardımcı olarak işlev görecek. Takviminizi ve alışkanlıklarınızı öğrenerek, size yoğun günlerinizde rehberlik edebilecek hatırlatmalar gönderecek.

Samsung Bot Handy

Yine geliştirilme aşamasında olan Samsung Bot™ Handy, farklı boyut, biçim ve ağırlıklardaki nesneleri algılamak ve taşımak için yapay zekâ teknolojisi kullanarak, sizin eliniz kolunuz haline gelecek ve ev içinde yardımcınız olacak. Samsung Bot™ Handy, farklı nesnelerin maddesel bileşimini algılayarak, ev içindeki nesneleri ve eşyaları kaldırmak ve taşımak için uygulaması gereken gücü hesaplayacak. Bu sayede dağınık odaları toplama veya yemekten sonra bulaşıkları kaldırma gibi ev işlerinde en güvenilir yardımcınız olacak.

Cevap bırakın