Samsung Remote Access ile TV’ler klavye ve fare desteğine kavuşuyor

0

Samsung’un oldukça yeni olan Remote Access özelliğine ilişkin bilgiler şimdilik oldukça kısıtlı düzeyde, buna karşın detaylar kesinlikle heyecan verici…

2019 yılında piyasaya sürülecek Samsung TV’lerin, kontrol tarafında ciddi yeniliklere kavuşacağı Samsung tarafından ifade edildi. Zira somut şekilde 2019 yılında piyasaya çıkacak olan Samsung TV’ler, klavye ve fare desteğine kavuşuyor.

Kullanıcıların klavye ve fare bağlantısı sayesinde, PC oyunlarını daha büyük ekranda sorunsuz oynayabilecekleri ya da klavye + fare gerektiren web uygulamalarına erişebilecekleri kaydediliyor. Samsung, bu yeni özelliğini “Remote Access” olarak adlandırıyor.

Samsung’un oldukça yeni olan Remote Access özelliğine ilişkin detaylar, şimdilik oldukça kısıtlı düzeyde. Ancak ortaya çıkan ilk verilerin ışığında, bu özelliğin kullanılabilmesi için üçüncü parti uygulamaların kurulumunun yapılması gerekecek.

VMware’in sanal masaüstü sistemi sayesinde Remote Access’in, dünyanın herhangi bir yerinde çalışabileceği ifade edildi.

HDMI kablo aramaya gerek kalmadan, oyunların uzaktan oynanabilmesi ve profesyonel sunumların uzaktan rahatlıkla yapılabilmesi için Remote Access, önemli bir adım olarak kabul ediliyor. Ayrıca bu teknoloji, Samsung’un kendi elektronik ürünleri arasında yer alan teknoloji bariyerini ortadan kaldırmaya yönelik adımlardan bir tanesi olarak nitelendiriliyor. Zira Güney Koreli üretici, daha önce de geliştirmekte olduğu iddia edilen drone’larla gündeme gelmişti.

Hatırlayacağınız üzere bu drone’ların da Samsung’un tüm elektrikli cihazları tarafından; hatta bir Samsung çamaşır makinesi ile dahi kontrol edilebileceğini ifade etmiştik.

Samsung’un teknoloji bariyerlerini ortadan kaldırarak, elektronik cihazlarda daha başka ne yönde projeler sunacağını gözlemlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın