Samsung Quick Share paylaşım uygulaması yolda!

0

Google, Fast Share programı ile daha geniş çaplı bir çözüm düşünüyor. Samsung ise Quick Share uygulamasını geliştiriyor…

Apple ile Android cihazlar arasında dosya paylaşımı yapmak yıllardır çok zor. Apple cihazlar kendi aralarında AirDrop özelliğini kullanarak paylaşım yapabilirken Android cihazlar da bu konuda zorlanmıyorlar. Son dönemde ise Zapya gibi bazı uygulamalarla Windows, Android ve Apple cihazlar arasında kolayca veri aktarımı yapmak mümkündü.

Samsung Quick Share neler sunuyor?

Bir süredir Xiaomi, Oppo ve Vivo markalarının kısa süre içerisinde kendi çözümlerini kullanacağı konuşuluyor. Google ise Fast Share programı ile daha geniş çaplı bir çözüm düşünüyor. Samsung ise Quick Share uygulamasını geliştiriyor.

Quick Share, Samsung cihazlar arasında hızlı veri transferini hedefliyor. Uygulamaya sahip olan kullancıların Samsung cihazlarında paylaşımı etkinleştirmesiyle beraber, Quick Share sahipleri birbirlerini görebiliyorlar.

Uygulamaların içerisinde de Quick Share bir paylaşım seçeneği olarak kullanıcıya sunuluyor. Uygulamanın içerisindeyken paylaşım yapmak istediğinizde gelen menüde, Quick Share’i seçmeniz durumunda yakınlarınızdaki uyumlu Samsung cihazlarına gönderebilirsiniz.

Ancak uygulamanın kurulum dosyası Galaxy S20+ prototipinden elde edilmiş ve henüz maalesef çalışmıyor. Bazı kaynaklara göre uygulama, 11 Şubat tarihindeki Unpacked etkinliğinde kullanıcılara tanıtılacak. Kuvvetle muhtemel ilk olarak Galaxy S20 serisinde aktif olacak olan uygulamanın, sonrasında tüm Samsung cihazlara açılması bekleniyor.

Cevap bırakın