Samsung Portable SSD X5 duyuruldu

0

Thunderbolt 3 ve NVMe teknolojisini bir araya getiren Samsung Portable SSD X5, iddialı bir tasarımla geliyor. İşte detaylar…

Samsung, harici depolama çözümlerinde yeni bir performans ve güvenilirlik seviyesine ulaşıldığını müjdeleyen ilk NVMe temelli taşınabilir katı hal sürücüsü (SSD) olan Samsung Portable SSD X5 modelini duyurdu.

Thunderbolt 3 teknolojisi üzerine inşa edilen yeni X5, kompakt ve dayanıklı yapısıyla hareket halindeki içerik yaratıcıları ile BT profesyonelleri için ideal taşınabilir depolama aygıtlarından biri olarak öne çıkıyor.

Yeni X5 taşınabilir SSD, Thunderbolt 3’ün USB 3.1’e göre dört kata kadar daha hızlı olan 40Gbps bant genişliği sayesinde, 2.800 MB/s (yani yaygın olarak kullanılan SATA arayüzlü taşınabilir SSD’lerin 5.2 katına, harici HDD’lerin ise 25.5 katına kadar daha hızlı) okuma hızı sağlıyor. Yeni X5, 2.300 MB/s maksimum yazma hızıyla kullanıcıların 20 GB büyüklüğündeki bir 4K videoyu 12 saniye gibi bir sürede transfer etmesine de imkân tanıyor.

“Yüksek performanslı ve güvenilir…”

Samsung Electronics Türkiye’nin Veri Depolama Ürünlerinden Sorumlu Müdürü İsa Tolu yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Yüksek performanslı ve güvenilir depolama çözümlerinde sektör lideri olarak ilk Thunderbolt 3 destekli taşınabilir SSD ürünümüzle harici SSD piyasasını geliştirmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz. Bu bağlamda X5 de, Samsung’un büyük veri dosyalarının hızlı transferini mümkün kılarak kullanıcılarımıza çok değerli zamanlarından tasarruf etme imkanı sunan yenilikçi taşınabilir depolama çözümleri sunma yönündeki taahhüdünün yeni bir ifadesidir.”

Cevap bırakın