Samsung oyun telefonu mu geliştiriyor?

0

İddialara göre Samsung, son derece iddialı bir oyun telefonu geliştiriyor. İşte detaylar…

Samsung’un katlanabilen ekranlı akıllı telefon hazırlığı sıklıkla gündeme geliyor. Şirketin Galaxy F adıyla (muhtemelen foldable yani katlanabilir kelimesinin ilk harfine ithafen) sunacağı belirtilen Android işletim sistemli modelin yanı sıra bir de ‘oyun telefonu’ üzerinde çalıştığı iddiaları uluslararası teknoloji kamuoyunda yer buluyor.

Saygın medya organlarında yer alan haberlere göre Kore merkezli şirketin söz konusu modeli Galaxy X adıyla gelecek.

Razer Phone, Asus ROG Phone, Xiaomi BlackShark ve ZTE Nubia Red Magic gibi oyun telefonlarına rakip olarak üretileceği belirtilen Samsung Galaxy X modelinin, donanım tarafında sınırları zorlayacağı kaydediliyor. Tasarım tarafında da iddialı ve klasik Samsung çizgisinin dışında bir yapı sunacağı iddia edilen akıllı telefonun mobil oyun severlere hitap edeceği ve deneyimi ileri safhalara taşıyacağı ifade ediliyor.

Bununla birlikte ‘olası’ akıllı telefona dair bilgiler son derece sınırlı, en güncel ve en iyi işlemci, muhtemelen 8 GB RAM ve güçlü diğer donanım argümanlarına sahip olması ise yüksek oranda gerçekleşecek olan unsurlardan birkaçı.

Rekabet büyüyor…

Diğer yandan oyun telefonu dendiğinde akla ilk olarak Razer Phone geliyor. Bu segmentte ilk olarak cihaz, oyun ekipmanları ve donanımları geliştiren şirketin mobil endüstride adından söz ettirmesi sonucunu da beraberinde getirmişti.

Dikkat çeken bir diğer model ise Xiaomi, “Black Shark”oldu. Kısa süre önce lanse edilen Asus ROG Phone da bir başka iddialı model olarak oyun severlerin karşısına çıkmıştı.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın