Samsung otomobiller için işlemci üretmeye hazırlanıyor

0

Samsung Exynos yonga serisi otomobil işlemcilerine yeni bir boyut kazandırmaya hazırlanıyor. Merak edenler için Samsung Exynos yongaları otomobillere neler katacak?
Daha yakından inceleyelim…

Otomobiller için geliştirilen donanımların önemi, gelişen teknolojilerle birlikte bir hayli artmış durumda. Ortaya çıkan yeni bilgiler, Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung’un bu kapsamdaki geniş ölçekli talebe kayıtsız kalmayacağına işaret ediyor.

Otomobil işlemcisi üretmeye hazırlanan Samsung, Exynos Auto ile otomobillerde eğlence sistemine yeni bir bakış açısı getirecek. Özellikle yol teknolojisinde devrim yaratacak bu yeni çalışma, otomobillerin çeşitli konulardaki işleyişlerinde de etkili olacak. Bunun yanında başka bir geliştirme ise şirket tarafından bizzat açıklanan Isocell Auto ile karşımıza çıkacak. Bu teknolojinin otomobillerin kamera sensörlerinde farklı şekillerde geliştirmeler sağlaması bekleniyor.

Önemli sürprizler var…

Geliştirilmekte olan Samsung Exynos işlemcisinin Exynos A bünyesinde yer alan sürücü asistanı, sürücülere seyir sırasında yardımcı olacak. Bir diğer yonga olan Auto V ise araç içerisinde bulunan bilgilendirme ve multimedya sistemleri üzerinde görev üstlenecek. Aracın telematik hizmetlerinde Auto T kullanılacakken Isocell sayesinde de 4K çözünürlükte ve 960p görüntü işleyebilen kameralar üretime alınacak.

Nokta atışı…

Samsung geliştirme aşamasında olduğu bu yeni atılım ile şirket gelirini önemli ölçüde artırmayı planlarken akıllı telefonlardaki bağımlılığını bu şekilde azaltmayı hedefliyor.

Teknoloji ve inovasyon dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın