Samsung ön kamera konusunda farklı bir adım atabilir

0

Akıllı telefon üreticileri arasındaki rekabet her geçen gün giderek artıyor. Bu artan rekabet de kullanıcılara her geçen daha farklı şekilde akıllı telefon sunulmasına sebep oluyor. Akıllı telefon üreticileri iddialı telefonlar ile karşımıza çıkıyorlar ve bizleri etkiliyorlar. Bu akıllı telefonların kullandığı teknolojilerden bir tanesi de ekran altı kamera teknolojisi. Uzun zamandır yapılması planan ekran altı kamera teknolojisini Samsung gerçekleştirebilir.

Samsung ön kamera konusunda farklı bir adım atabilir

Akıllı telefonlarımızdaki en büyük dertlerimizden bir tanesi de belki ekranımızda bulunan çentikler. Ekranımızın üstünde bir bıyık gibi yada farklı şekillerde duran çentikler, ekranda yani gözümüzün önünde yer aldıkları için kullanıcıları rahatsız edebiliyorlar. Öyle ki bazı çentik türleri, akıllı telefonumuzdan video izlememizi dahi zorlaştırabiliyorlar.

Yukarıdaki görselde olduğu gibi çentiksiz ve Pop-Up kamera sistemi olmayan bir telefon ekranı ise hayal değil. Bu zamana kadar isabetli sızıntıları ile bilinen Ice Unıverse’ye göre Samsung bu çentiği ekranlarımızdan kaldırmakta kararlı. Gelecek yıl karşımıza çıkması beklenen Galaxy S21 modeli ile Samsung yeni bir akım başlatacak ve ekrandan çentiği kaldıracak. Telefondaki ön kamera ise ekranın altına gömülecek. Şu ana kadar gelen sızıntılar bu kadar ve Samsung’un böyle bir iddiayı nasıl bir teknoloji ile hayata geçireceği bilinmiyor.

 

Cevap bırakın