Samsung o kararı verebilir!

0

nx1-hero-image-v1

Teknoloji pazarı açısından son yılların değişimden geçen konularından biri de şüphesiz fotoğraf makineleri ile ilgili. Çok sayıda firmanın daha az sıklıkla yeni ürün çıkardığı görülüyor, elbette bunun arkasındaki temel neden akıllı telefonların sunduğu yüksek kalitedeki fotoğrafçılık özellikleri.

Geçtiğimiz aylarda ilk kez gündeme gelen konulardan biri Samsung’un fotoğraf makinesi pazarına dair stratejilerinde bazı değişikliklere gidebileceği yönündeki iddialardı. 2016 yılında başlayan bu iddialara yönelik yeni gelişmeler yaşandı…

Samsung’un her yıl geniş bir ürün gamıyla yer aldığı ABD’deki teknoloji fuarı CES 2017’de fotoğraf makinesi anlamında pek bir yenilik sunmaması, ardından İngiltere ve Almanya merkezli pazarlardan çekilme kararı derken şirketin içinden bir ismin üretim hattının durdurulduğunu belirtmesi son noktalardan biri oldu. İsmi açıklanmayan bir firma yetkilisine dayandırılan ifadelere göre Samsung, üretim ve satışlara son vermeye hazırlanıyor olabilir. Öte yandan Samsung’un yeni bir kamera ürün grubu oluşturarak burada artırılmış gerçeklik ve mobil cihazlara yönelik bir dizi ürünü sunacağı da gelen spekülatif bilgiler arasında.

En nihayetinde ise Kore merkezli teknoloji şirketinin fotoğraf alanındaki ürün gamı ve stratejilerinde değişime açık olduğu, teknoloji dünyasına yeni sürprizler yapabileceği konuşuluyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın