Samsung, My Knox’a son veriyor

0

Tüketici elektroniği şirketi Samsung, birçok mobil cihazında bir tür güvenlik katmanı olan My Knox uygulamasını önyüklü şekilde sunuyordu. Resmi açıklamayla söz konusu uygulamanın yeni cihazlarda olmayacağı duyuruldu. Kullanıcılarını bilgilendirmeye başlayan Samsung, Knox yerine Secure Folder adlı uygulamayı kullanmaya devam edebileceği belirtiliyor.

İlk olarak 2014’te kullanıcılara sunulan Knox, temelde mobil cihazı iki ayrı katmana ayırmaya yarıyordu; bunlardan ilki günlük kullanım için gerekli uygulama ve verilerin depolandığı alan, diğeri ise iş odaklı, güvenlik anlamında öncelikli kişisel verilerin bulunduğu depolama alanı olarak sunuluyordu.

Pratik bir kullanım vaat eden özellik, Note serisi akıllı telefon sahipleri tarafından yoğun olarak tercih edilmekteydi.

Söz konusu yazılımın bundan sonra geliştirilmeyeceği kaydedilirken 2017 itibarıyla satışa sunulan mobil cihazlarda da önyüklü olmayağı bilgisi aktarıldı. Servisin tam olarak fişinin ne zaman çekileceği ise henüz netlik kazanmış değil.

Secure Folder uygulaması öneriliyor

Secure Folder ise Galaxy Apps mağazasında yer alıyor. Ancak kullanımı için mevcut cihazda Android 7.0 Nougat işletim sistemi versiyonunun bulunması gerekiyor. My Knox’a benzer şekilde telefonda şifreli, özel bir alan oluşturuluyor ve burada gerekli görülen veriler depolanıyor. Ayrıca My Knox’ta yer alan verilerin Secure Folder’a basit bir şekilde aktarılabileceği de ifade ediliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın