Samsung katlanabilir telefon çıkartması için hazırlanıyor

0

Samsung katlanabilir telefon konusunda kararlı gibi görünüyor. Şirket, son anda Galaxy Fold’un satışını erteleme kararı almıştı. Son çıkan haberlere göre Samsung, dışa doğru katlanabilir bir telefon üzerinde de çalışıyor.

Samsung katlanabilir telefon çıkartması yapacak

Kore basınında çıkan haberlere göre, şirket içinden bir yetkili dışa doğru katlanan Samsung akıllı telefon için üretime çoktan başladı. Ancak satışa çıkışı ile ilgili henüz net bir tarih belirlenmedi. Aynı şekilde Samsung Galaxy Fold’un çıkış tarihi ile ilgili de belirsizlik devam ediyor.

Şirket yakın zamanda, Galaxy Fold modeli ile ilgili çalışmaların neredeyse bittiğine ve yakın zamanda satışa çıkacağına dair bazı açıklamalarda bulunmuştu. Ancak bu tarihin şimdilik temmuz olmadığı biliniyor. Bu arada Samsung’un katlanabilir telefon modelinin tek rakibi olan Huawei Mate X’in eylül ayında çıkacağını da söylemek gerekiyor. Buradan hareketle, Galaxy Fold modelinin ya ağustos ayında Galaxy Note 10 ile ya da bu lansmanın hemen ardından tanıtılacağını öngörmek çok da yanlış olmaz.

Galaxy Fold ve dışa katlanan akıllı telefonun ardından Samsung, 2020 yılına kadar yine bir katlanır kapaklı telefon ile karşımıza çıkacak.

Bazı kaynaklar yeni telefonun 8 inç ekranla ve S-Pen ile geleceğine dair bilgileri sızdırdı. Ayrıca bu modelin de Galaxy Fold gibi içe katlanması bekleniyor.

Cevap bırakın