Samsung IoT’ye yoğunlaşıyor

0

Samsung, Android cihaz pazarının önemli bir kısmını elinde bulundurmanın yanı sıra yakın zamanda adından daha fazla söz ettirmesi beklenen teknolojilerle de yakın temas halinde. Bunlardan biri şüphesiz IoT (Internet of Things-Şeylerin İnterneti)…

Samsung’un yatırm kolu Samsung Next’in başkanı David Eun, tanınmış medya platformu Wall Street Journal tarafından düzenlenen bir konferansta çeşitli açıklamalarda bulundu. Bunlardan en dikkat çekeni ise şuydu:
“Samsung IoT’ye çok yoğunlaştı…”

Evinizin internet bağlantılı cihazlarla dolu olacağı zaman gelmek üzere, diye konuşan Eun, ‘IoT bizim için ilginç bir büyüme alanı, Amazon ve Google gibi rakipler, mevcut akıllı asistanlarla bu alanda ilerlerken Samsung da kendi donanımını üretme avantajına sahip, örneğin Bixby ile çalışan bir Samsung buzdolabı veya çamaşır makinesi düşünün.” Dedi.

Eun’un iyimser ifadeler kullandığı konuşması, gelecekte söz konusu teknolojinin daha da ilerleyeceğine dair görüşler içeriyordu. IoT, günümüzde hala büyük bir trend halini almış durumda değil, kurulum ve yazılım tarafında kafa karıştırıcı olduğu yönünde bir kanı da hakim durumda. Diğer taraftan IoT teknolojisinin adım adım gelişerek yakın gelecekte önemli bir dijital trend halini alacağı yönünde kuvvetli beklentiler var.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın