Samsung, insan gözüne rakip kamera sensörü geliştiriyor

0

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung’un 600 MP çözünürlüğe sahip yeni bir kamera sensörü geliştirmekte olduğu kaydedildi. İşte detaylar…

Sektörde paylaştığı isabetli sızıntılarla dikkat çeken Ice Universe isimli kullanıcı, bu yıl Nisan ayında Samsung’un gelecekte insan gözünün yeteneklerinin üstüne çıkabilecek yapıya sahip, 600 megapiksel çözünürlüklü sensörleri piyasaya çıkaracağını duyurmuştu. Son olarak içeriden sızdırılan bilgi ile böyle bir sensörün gerçekten geliştirilme aşamasında olduğu doğrulandı.

600 MP’lik kamera…

ABD basınında geniş şekilde yer bulan ve şirket içerisinden geldiği öne sürülen güvenilir bir sızıntı bu sensörün hala geliştirilme aşamasında olduğununa işaret etti. Sızıntıyı yapan kişi daha öncesinde, Galaxy S20’nin gerçek görüntülerini ve diğer birçok güvenilir bilgiyi ilk yayınlayan kişi olduğu için güvenilir bir kaynak olarak kabul ediliyor.

Sızdırılan yeni görüntü, devasa çözünürlüğe sahip sensörün telefonlardaki yerini gösteriyor. Yeni sensör telefonun arka kısmının yaklaşık %12’lik bir bölümünü kaplayacak. Ek olarak bu sensör, arka panelde yüzeyden 22mm yukarıya yerleşecek.

Bu kadar büyük boyutlardaki kamera kısmının gerçekte akıllı telefonlarda nasıl konumlandırılacağı ya da tasarımının nasıl olacağı merak konusu. Bunlara ek olarak cihazın depolama alanının ne kadar olacağı da merak edilen bir diğer konu.

Önümüzdeki günlerde 600 MP çözünürlüğe sahip sensör hakkında şimdikinden daha fazla bilgiye sahip olabiliriz.

Cevap bırakın