Samsung ilginç iki ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor

0

Samsung katlanabilir ekranlı ilk telefonunu piyasaya sürmesinden sonra farklı ekran teknolojileri ile de gündeme gelmeye başladı. Geçenlerde ortaya çıktığı kadarıyla Samsung Display, ekranı üçe katlanabilen bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Samsung yeni ekran teknolojileri hakkında her şey:

Samsung yeni ekran teknolojileri ile gündeme geldi

Katlanabilir telefon teknolojisinde küresel teknoloji liderlerinden birisi olan Samsung, Galaxy Z Flip’te katlanabilir bir kapak ve Galaxy Z Fold 2’de çok daha gelişmiş bir ekran sunmuştu. Katlanabilir alandaki öncü çalışmalar, hareketin daha büyük bir tablet ekranına izin verdiğini gösteriyor.

Şirketin ekran tarafında çalışmalar yapan birimi Samsung Display, son zamanlarda çoklu katlanabilir tasarıma sahip bir cihaz üzerinde çalışıyor. Ortaya çıktığı kadarıyla katlanabilir telefon tasarımlarına dair farklı bir çalışma yapılıyor.

Söz konusu tasarıma eşlik eden fotoğraf, ekranın toplamda üç kıvrım ile katlanabildiği, Z Flip tarzı katlama mekanizmasına sahip katlanabilir bir cihazı gösteriyor. Farklı şekillerde bir katlama sağladığı için bu cihaz hem bir tablet gibi hem de kompakt bir şekilde bir telefon gibi rahatlıkla kullanılabilir gibi duruyor.

Bunun yanı sıra bir de Samsung OLED yazılı bir tüp boyutunda yuvarlanabilir bir ekran göze çarpıyor. Bu da bir çizim olarak karşımıza çıkmış olsa da oldukça ilginç bir ekran gibi duruyor. Kalem boyutunda tasarlanan bu ekran konsepti, yerden tasarruf etmeyi sağlayacak ve kolay taşınabilecek olmasıyla avantaj sağlayacak gibi görünüyor.

Söz konusu çizimleri resmî olmayan tasarımlara dönüştüren LetsGoDigital, üçe katlanabilen ekranlı telefon eğer bu çizimlerdeki gibi olursa nasıl olurdu bunu gözler önüne seriyor. İşte çizimlerden oluşturulan tasarım görüntüsü:

Samsung-yeni-ekran-teknolojileri-00

Cevap bırakın