Samsung hoparlörsüz telefon için kolları sıvadı!

0

Önümüzdeki yılın akıllı telefon sektörü için oldukça heyecanlı geçeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Akıllı telefon üreticileri özellikle yeni ekran tasarımlarıyla yarışa yeni bir boyut kazandırmaya çalışırken, Samsung ekrana gömülü kameraya sahip ilk akıllı telefonu Galaxy A8s’i geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı.

Samsung’nda hoparlörsüz telefon geliyor!

Başta Galaxy S10’u kullanıcılar ile buluşturmak olmak üzere 2019 yılını dolu dolu geçirecek olan Samsung’un şimdide ekrana gömülü hoparlör için kolları sıvadığı ortaya çıktı. Aslında yeni olmayan bu teknoloji ile Samsung’un çerçevelere tamamen veda etmesi mümkün hale gelecek.

Ses üretimi için ekrana gömülü piezoelektrik aktüatörleri kullanmayı planlayan Samsung, bu teknolojiyi ‘ Sound on Display ‘ olarak adlandırılıyor. Bu teknolojinin Ocak ayının başında gerçekleştirilecek olan CES ( Tüketici Elektroniği Fuarı ) sırasında tanıtılması bekleniyor.

Özellikle Çinli akıllı teleon üreticileri hoparlörsüz telefon çalışmaları ile gündeme geldiler. Akıllı telefon üreticilerinin bu konuda çalışmaları devam ederken, tahminler hoparlörün ekrana gömüleceği ilk Samsung modelinin Note 10 olabileceği yönünde.

Cevap bırakın