Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSamsung global TV pazarında iddialı

  Samsung global TV pazarında iddialı

   

  Samsung, bağımsız pazar araştırma şirketi Omdia’nın açıkladığı verilere göre, 2022 yılında bir kez daha dünya TV pazarının lideri olmayı başardı. Şirket, böylece üst üste 17 yıl boyunca global TV pazarının lideri konumunda yer almış oldu.

  Samsung, bağımsız pazar araştırma şirketi Omdia’nın verilerine göre 2022 yılında bir kez daha dünya TV pazarının lideri oldu. Böylece Samsung, 17 yıl boyunca üst üste global TV pazarının birincisi oldu. Söz konusu veriler, Informa Tech LLC şirketi tarafından 2022’nin son çeyreğinde yayımlanan “TV Sets Spotlight / TV Sets Merket Tracker” raporuna dayanıyor. Raporda, dünya çapında üreticiler tarafından bizzat paylaşılan “yıllık satış adedi / ciro” rakamları yer alıyor. 

  Premium ve üst düzey izleme deneyimi sunan TV ve ekran serilerine öncelik veren Samsung, özellikle Neo QLED serisi gibi ürün ve teknolojilerle TV sektöründeki liderliğini sürdürüyor. Omdia’nın araştırmasına konu olan verilere göre Samsung, 2022 yılında QLED ve Neo QLED TV satışlarında 9 milyon 650 bin adetlik bir satış rakamı yakaladı. Neo QLED ve QLED serilerinin, 2017’de gerçekleşen lansmanından bu yana Samsung toplam 35 milyon satış adedine ulaştı. Yine aynı verilere dayanarak Samsung ayrıca, 2022’de ultra geniş ekran TV pazarının da lideri oldu. 2022 yılında 75 inç ve üzeri TV’lerde pazar payını yüzde 36,1; 80 inç ve üzeri TV’lerdeki pazar payını ise yüzde 42,9 olarak açıklayan şirket, 2.500 dolar üzeri fiyat etiketine sahip premium TV kategorisinde ise yüzde 48,6 ile en büyük pazar payına sahip.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN