Samsung Gear Sport: Spor tutkunlarına özel akıllı saat

0

Gear ailesi ile büyük bir başarı yakalayan Samsung herkesi şaşırttı. Birçok meraklı Gear S3 akıllı saat’den sonra Gear S4’ü beklerken, Gear Sport ortaya çıktı. Spor tutkunları için geliştirilen ve özellikle ergonomisi ile ön plana çıkan Samsung Gear Sport’a yakından bakıyoruz.

Samsung  Gear S3 birçok kullanıcı tarafından çok beğenilen bir akıllı saat. Oldukça güçlü ve sağlam olan bu akıllı saat her ne kadar fonksiyonel olsa da boyutu ile hemen fark ediliyor. Bu da bu ürünün en büyük eksisi. Birçok insan sade tasarımlı bir akıllı saat arıyorken, Galaxy S3’ü kolunuza taktığınızda ben buradayım diye haykırıyor. Bundan da en çok etkilenen kullanıcılar ise Sporcular ve Fitness tutkunları.

Meraklılar yeni nesil bir akıllı saat, yani Gear S4’ü beklerken, Samsung önce spor tutkunlarını dinlemeyi  ve ihtiyaçlarını karşılamayı tercih etti. Bu da Fitness bilekliklerin yerine geçen ve özellikle spor tutkunlarını hedef alan  Samsung Gear Sport’un doğmasına neden oldu.

 Samsung Gear Sport: Tizen işletim sistemine sahip

43 mm’lik köşegen değerine sahip olan Samsung Gear Sport, Gear S3 ile kıyasla 5 mm’daha kısa. 50 gr ağırlığında olan bu ürün, metal bir kasa sistemine sahip. Ama ondan da önemlisi parlatılmış olan Bezel  halka sayesinde Gear S3 ile kıyasla çok daha şık durması. 20 mm genişliğinde kayış standardını kullanan bu ürün, farklı renk ve materyal seçenekleri sayesinde ürüne farklı bir hava da katabilmeniz iyi düşünülmüş bir özellik.

Ürünün yönetimi tıpkı Gear S3’de olduğu gibi parlatılmış olan bu Bezel halka sayesinde yapılıyor. Samsung Gear Sport  buna ek olarak sağ kenarda Menü ve Geri tuşlarına da yer vermiş. 1.3 inç yerine 1.2 inç Super Amoled ekran kullanan Samsung Gear Sport, 360×360 piksel çözünürlüğünde keskin ve  canlı renkler ile güçlü bir kontrast sunabiliyor.

Hem Apple hem de Android ürünlerle bağlantı kurabilen  Samsung Gear Sport, kendi işletim sistemi olan Tizen’i kullanıyor. Fakat bu ürünün tüm özelliklerini kullanabilmek için mutlaka bir Samsung akıllı telefona ihtiyacınız var. Apple iPhone kullanıcıları, bildirimleri, SMS ve e-postaları sadece Bluetooth bağlantı ile birlikte alabiliyorlar. WLAN ile haberleşme ne yazık ki çok kısıtlı. Buna karşın dizüstünüzdeki PowerPoint sunumlarınızı  Samsung Gear Sport ile yönetmek mümkün. NFC teknolojisini kullanan Samsung Pay mobil ödeme fonksiyonunu da bu ürün ile gerçekleştirebilmeniz de önemli bir avantaj.

 

 Uygulamalar ve fonksiyonellik

Samsung Gear Sport,  E-posta, hava durumu, spor modları ve takvim gibi uygulamalarla yüklü olarak geliyor. Bunun dışındaki uygulamaları Samsung’un App Store’undan ya saatin kendisine ya da telefona indirebiliyorsunuz.  Sahip olduğu 4 Gbyte kapasite ile müzikleri Offline olarak dinlemeniz mümkün. Kulaklık girişi olmadığından dolayı mutlaka bir Bluetooth kulaklık bulundurmanız  şart.

Unutmadan. Gear Sport’un üzerinde bir hoparlör yok. Bu ürün ile telefon görüşmelerinizi sadece yönetebiliyorsunuz.

Buna karşın birçok spor ve fitness fonksiyonlarını destekliyor ve 5 ATM’lik basınca karşı da su geçirmez bir yapıya sahip. Samsung Gear Sport,  hızlı yürüme, koşma, kürek çekme, bisiklete binme ve yüzme gibi sporları otomatik olarak algılayabiliyor ve verilerinizi Samsung App S Health uygulamasına aktarıyor. Elbette farklı sağlık uygulamalarını da bu ürüne yüklemek mümkün.

Gear sport, sahip olduğu GPS sensoru ile çalıştığınız konumu kayıt etmesi ile birlikte, nabız ölçer ile sürekli nabzınızı kontrol ediyor ve Barometre sayesinde de ne kadar merdiven çıktığınız ölçüyor.

Bizim beğendiğimiz bir özellik ise, kişisel antrenörünüzü Samsung TV’lere aktarabileceğiniz Fit Evolution Pro uygulaması oldu.  Uygulamanın içindeki antrenörün videolarını telefondan çalıştırarak, Samsung TV’lere aktarabiliyorsunuz. Siz ekrandaki hareketleri yaparken,  Gear sport cihazınız ile bu videoları yönetebiliyorsunuz.

Samsung Gear Sport hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın