Samsung Gear S3 Türkiye’de satışa sunuldu

0

48b6b3204ecb42d499627519d4c00a597c933813

Samsung Electronics, göz alıcı ve yenilikçi akıllı saati Gear S3’ü Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sundu. Analog saatlerden ve saat yapım sanatından ilham alarak tasarlanan Gear S3, en gelişmiş mobil teknolojileri tüketiciler ile buluşturuyor. Gear S3, sahip olduğu göz alıcı tasarımı ve teknolojileri sayesinde akıllı saati, yaşam tarzını yansıtan vazgeçilmez bir aksesuara dönüştürüyor.

Samsung Gear S3, farklı kullanıcıların yaşam tarzlarına uygun iki dikkat çekici versiyonda sunuluyor. Aktif kaşiflerden ilham alan Gear S3 frontier, tasarım ve fonksiyonu harmanlayan dayanıklı tarzıyla güçlü bir dış görünüme sahip. Gear S3 classic ise, en ikonik saatlerde bulunan minimalist ve zarif tarzı yansıtıyor. Her iki versiyon da, ince bir işçilik ile tüm detaylara büyük bir özen gösterilerek tasarlandı.

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, “Samsung olarak, akıllı saat pazarını yeniden şekillendirecek bir ürünü tanıtıyoruz. Gear S3, bir teknoloji harikası olarak tüketicilerin günlük yaşamını kolaylaştırıyor. Bir tasarım harikası olarak da, tüketicilere bileklerinde gurur ve mutlulukla taşıyabilecekleri gerçek bir saat sunuyor” dedi. Türkiye’deki kullanıcıların bir önceki model olan Gear S2’yi çok sevdiklerinin altını çizen Yeğen, “Yeni Gear S3 ile tüketicilere, vazgeçmek istemeyecekleri saat deneyimini sunuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

gear-s3_highlights_overview

Nitelikli tasarım
Lüks saatlerde bulunan zarif detaylara ve geniş ekranlı bir tasarıma sahip olması nedeniyle diğer akıllı saatlerden farklılaşan Samsung Gear S3, analog saat işçiliğinden ilham alınarak üretildi.

Kullanıcılar, çok sayıda sofistike saat arayüzü ve kayış seçeneği sayesinde, kişisel tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre saat deneyimlerini farklılaştırabiliyor.

16 milyon renge sahip tam renkli Always on Display Ekran (AOD) özelliği sayesinde, Gear S3’ün ekranı hiç kararmadan, bir lüks analog saat gibi her zaman saati gösterebiliyor. Kullanıcılar, önceden tasarlanmış saat arayüzlerini kullanabilecekleri gibi, kendi tasarımlarını yapabiliyorlar.

22mm’lik standart kayış boyutuna uygun olması nedeniyle, Gear S3, kullanıcılara neredeyse sınırsız sayıda kayışı kullanma özgürlüğü sunuyor.

Gear S3’ün uzun ömürlü pili ise, tek bir şarj ile 3-4 güne varan kullanımı mümkün kılıyor.

Dayanıklılıkta askeri standart
Şık görünümüne ek olarak Gear S3, IP68 suya ve toza dayanıklılık standardına sahip. Gear S3 Frontier versiyonu, hareketli yaşam tercihlerine sahip kullanıcıların ihtiyacı düşünülerek, askeri standarda sahip dayanıklılık sunuyor. Gear S3’ün her iki versiyonu, çizilmeye karşı daha dirençli bir ekran sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış Corning Gorilla Glass SR+ ile donatıldı.

gear-s3_performance_wirelesslyGünlük yaşamı kolaylaştıran akıllı özellikler
Gear S3’ün imzası niteliğindeki döner çerçeve, yeni özellikler ile geliştirildi. Kullanıcılar, ekrana dokunmadan bir çağrıya yanıt verebiliyor ya da bir alarmı erteleyebiliyor. Buna ek olarak ekran üzerine yazılan mesajlar, otomatik olarak metinlere çevrilebiliyor. Anımsatıcı uygulaması ise, kullanıcıların takvimlerini ve yapılacaklar listesi rahat bir şekilde yönetmesine yardımcı oluyor.

Gear S3, hoparlör, GPS, barometre ve hızölçer gibi donanımlara sahip. Dahili GPS, kullanıcıların doğru bir şekilde günlük fitness faaliyetlerini izlemesine izin verirken barometre ve hızölçer, kullanıcıların rakım ve atmosfer basıncından hava durumundaki ani değişikliklere, kat edilen mesafeye ve hıza kadar her şeyi takip etmesine imkan tanıyor. Dahili hoparlör ile de kullanıcılar, sesli mesajlarını etkinleştirebiliyor ve favori müzik parçalarını dinleyebiliyor.

Lokal Aplikasyonlar
Gear S3 ile uyumlu, 11.000’ün üzerinde akıllı saat aplikasyonu bulunuyor. Bu çok sayıdaki fitness, müzik, haber, oyun ve gezi aplikasyonları, Gear S3 ile birlikte tüketicilere dengeli, sağlıklı ve keyifli bir yaşam vadediyor.

Gear S3 ile uyumlu yerel aplikasyon sayısı ise gün geçtikçe artıyor. Yapı Kredi Bankası ve TEB’in akıllı saat uygulamaları Gear S3 ile bankacılık işlemleri yapma olanağını sağlıyor. Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen GoPro Shutter ve Maestro aplikasyonları ise, Gear S3’ün yeteneklerini bir adım öteye taşıyor.

Acil durumlarda Gear S3 yardımcı oluyor
Tüketicilerin güvenliği düşünülerek tasarlanan Gear S3 ile kullanıcılar, acil bir durum halinde telefonları ellerinin altında değilken bile aile üyelerine, arkadaşlarına veya yardım ekiplerine kriz durumu hakkında bilgi veren SOS mesajı gönderebiliyor ve konum takibini etkinleştirebiliyor.

Samsung Gear S3 frontier ve classic modelleri 1299TL fiyatla, 2 Aralık tarihinden itibaren Samsung mağazaları, operatörler ve zincir teknoloji marketlerinden temin edilebilecek. Detaylar için http://www.samsung.com/tr/galaxy/gear-s3/ adresini kullanabilirsiniz.

Gear S3 Ürün Özellikleri

  Samsung Gear S3
Gear S3 frontier Gear S3 classic
Model Bluetooth® Bluetooth®
Ekran 1,3” Dairesel Süper AMOLED

360 x 360, 278ppi

Tam Renkli Daima Açık Ekran

Corning® Gorilla® Glass SR+

AP Çift çekirdekli 1.0 GHz
İşletim Sistemi Tizen Tabanlı Giyilebilir Platformu 2.3.2
Boyut 46 x 49 x 12,9

62 gr (kayışsız)

46 x 49 x 12,9

57 gr (kayışsız)

Kayış 22 mm 22 mm
Bellek 4GB dâhili bellek, 768MB RAM
Bağlantı Bluetooth® 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, GPS/Glonass Bluetooth® 4.2, Wi-Fi b/g/n,

NFC, MST, GPS/Glonass

Sensör Hızölçer, Jiroskop, Barometre, Kalp Atış Hızı Ölçer, Ortam Işığı
Pil 380mAh
Şarj Kablosuz şarj (WPC Endüktif)
Dayanıklılık IP68 suya ve toza dayanıklılık

*Hizmet ulaşılabilirliği ve kapsamı, her bölgeye ve pazar koşuluna göre farklılık gösterebilir.

Cevap bırakın