Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSamsung Gear S2 akıllı saat özellikleri

  Samsung Gear S2 akıllı saat özellikleri

  gear-s2

  Samsung, yeni akıllı saat modelleri Gear S2 ve Gear S2 Classic’i tanıttı. Teknoloji özellikleri aynı olan modeller yalnızca tasarım açısından birbirlerinden ayrılıyorlar. Gear S2, Gear S2 Classic’e göre daha spor bir görünümle geliyor. Akıllı saat modellerinde önceki Gear serisinin önceki nesil seçeneklerine göre yuvarlak tasarım anlayışı öne çıkıyor. Bu özelliği ile daha fazla ‘saat gibi’ olduğu yönünde olumlu eleştiriler alan cihazların üzerinde iki ayrı buton bulunuyor. Bunlar ‘geri’ ve ana ekrana dönüş sağlayan ‘home’ butonları şeklinde. Dijital ekrandan ziyade analog chronograph görünümü ise öne çıkan bir diğer yenilik.

  Ekran_Resmi_2015-09-01_10_27_28

  Gear S2 Classic. En üstte ise Gear S2. 

  Gear S2 ve Gear S2 Classic, IP68 sertifikasına sahip; yani su ve toza dayanıklılık özelliği sergiliyorlar. 1.2 inç ekran üzerinde 360 x 360 çözünürlüklü akıllı saatlerde piksel yoğunluğu 302ppi düzeyinde. Dört çekirdekli 1 GHz işlemci, 512 MB RAM, 4 GB dahili bellek donanım örgüsü ile gelecek cihazda nabız ölçer de var. Yeni Gear S modellerinde yazılım tarafını Samsung’un Tizen işletim sistemi oluşturuyor. Koreli şirket, daha önceki akıllı saatlerinde de kendi işletim sistemini kullanmıştı.

  Ekran_Resmi_2015-09-01_10_27_42

  Her iki modelde de SIM kart girişi mevcut Böylelikle hücresel internet bağlantısı kurulabiliyor ve sesli görüşme sağlanıyor. Ayrıca NFC özelliği de akıllı saatlerin teknoloji yapı taşları arasında bulunuyor. Samsung açıklamasına göre şarj dayanıklılığı 2-3 gün arası olan cihazlar için geliştirilmiş kablosuz şarj dock’u da yine gelen yenilikler arasında. Bu özelliğin kullanıcı deneyimine olumlu yansımaları olacağı aşikar. Akıllı saat modellerinin Türkiye pazarında yer alacağını belirtelim.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN