Samsung Galaxy Z Fold 2’nin DxOMark sonucu belli oldu!

0

Samsung’un öncülük ettiği katlanabilir ekranlı telefonlar tarafında yeni çıkan Galaxy Z Fold 2 için gecikmeli de olsa DxOMark performans sonucu ortaya çıktı. Biliyorsunuz telefon katlanabilir ekranlı olduğu için çok yüksek meblağlara satılıyor. Hatırlarsanız telefon yaklaşık 2 bin dolarlık fiyat etiketiyle herkese seslenmiyordu.

Galaxy Z Fold 2 için gecikmeli kamera performansı değerlendirmesi

DxOMark tarafından yayımlanan yeni kamera performansına göre Galaxy Z Fold 2 şaşkınlık yaratıyor. Telefonun genel kamera performansı, 109 puan oluyor. Bu puanı sizleri şu şekilde anlatalım: Şu anda piyasanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonu 136 puanla Huawei Mate 40 Pro oluyor. Yapılan testler sonucu ilk 5 telefon 130’lu puanlar civarında geziniyor.

Huawei ve Apple tarafından işgal edilen bu listenin altlarında yer alan amiral gemisi Samsung Galaxy Z Fold 2‘nin puanı en çok yakınlaştırma kabiliyetinden kırılmış gibi duruyor. Telefonun fotoğraf puanı 108, yakınlaştırma puanı 63 ve video puanı da 102 oluyor. Telefonun düşük ışıktaki performansından da puan kıran ekip, telefonun puanını bu sebeple 109 olduğunu belirtiyor.

Galaxy Z Fold 2

Telefonun genel özelliklerine bakıldığında ise karşımıza dış tarafta 6.23 inçlik 2267×819 piksel ekrana 60 Hz ekran yenileme ve AMOLED ekran eşlik ediyor. Telefonun iç tarafında ise 7.7 inç 2213×1689 piksellik 120 Hz ekran yenileme hızı ve AMOLED ekran bizleri karşılıyor. DxOMark’ın da puanladığı kameraları ise şu şekilde: Ana kamera 64 Megapiksel, 12 Megapiksel telefoto, 16 Megapiksel ultra geniş açılı kamera olmak üzere üçlü bir kamera kurulumu bulunuyor.

Telefonun ön tarafında ise 10 Megapiksellik f/2.2 diyafram açıklığına sahip bir kamera bulunuyor. Katlanabilir cihazın aynı zamanda 4.356 mAh’lik bir bataryası bulunuyor ve bu batarya 15W hızlı ve kablosuz şarjı destekliyor. Telefon Türkiye’de 19 bin 999 TL gibi yüksek bir fiyata alıcı buluyor.

Cevap bırakın