Samsung Galaxy Z Flip’in tasarımının ardındaki öykü

0

Samsung’un geçtiğimiz haftalarda tanıttığı yeni katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip’in nasıl üretildiğini merak ediyor musunuz?

Samsung’un ikinci katlanabilir cihazı Galaxy Z Flip’in tasarımında ise tam ters bir yaklaşımla “Telefonu daha kompakt hale getirmek için katlamaya” odaklandı.

Samsung, kullanıcılara yepyeni bir mobil deneyim sunmak üzere geliştirdiği Galaxy Z Flip’in üretim sürecini yayınladığı bir video ile gösterirken telefonun tasarımındaki her unsurun nasıl yeniden tanımladığına dair detaylar da ortaya çıktı. Söz konusu videoyu haberin devamında izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Türkiye’ye iki renk alternatifi ile geliyor

Galaxy Z Flip Türkiye’de iki şık renk seçeneğiyle sunuluyor: İddialı ve yaratıcı Parlak Mor ve hafif bir mavimsi ton da içeren Parlak Siyah. Genişliği sadece 73,6mm olan Galaxy Z Flip avuç içine sığabiliyor, cepte ya da çantada kolayca taşınabiliyor.

Tasarımda, kapak ekranı gibi kullanışlı özelliklerden de anlaşıldığı üzere, kullanım kolaylığı da titizlikle dikkate alındı. Galaxy Z Flip kapatıldığında ön ekranda tarih, saat, pil seviyesi gibi pek çok bilgi görülebiliyor ve selfie çekilirken de kullanıcılar nasıl göründüklerini bu ekrandan kontrol edebiliyor. Cihaz açıldığında ise Samsung’un kullanıcı dostu One UI arayüzü, Galaxy Z Flip’in geniş 6,7-inç ekranını tek elle kullanmayı sağlıyor.

Cevap bırakın